Cabinepersoneel Ryanair in België staakt in kerstvakantie
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Stewards en stewardessen van Ryanair in België leggen twee weekenden in de kerstvakantie het werk neer. Zowel het weekend van oud en nieuw als het eerste weekend van januari voeren ze actie om af te dwingen dat de Ierse budgetvlieger het in België geldende minimumloon gaat betalen. Daarvoor werd ook in de zomer al gestaakt, maar Ryanair blijft de wet aan zijn laars lappen, aldus de bonden.
Volgens de vakbonden moet mogelijk de helft van de vluchten van en naar de luchthaven van Charleroi geschrapt worden. Alleen vluchten die met personeel van een buitenlandse basis zullen worden uitgevoerd, kunnen wel doorgaan. Daarbij gaat het om personeel dat elders in Europa woont, maar overdag op Ryanair-vluchten van en naar België werkt.
Op de Brusselse luchthaven Zaventem wordt geen hinder verwacht omdat Ryanair daar geen vliegtuigen en personeel heeft gestationeerd sinds eind oktober. De bonden willen ook duidelijkheid van de luchtvaartmaatschappij of die basis in het zomerseizoen weer terugkeert. Daarover zou Ryanair voor Kerstmis duidelijkheid verschaffen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
15 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
22 uur geleden