Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cabinepersoneel easyJet in Portugal wil begin april staken

Cabinepersoneel easyJet in Portugal wil begin april staken

LISSABON (ANP/RTR) - Cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal is van plan begin april voor drie dagen het werk neer te leggen om de eisen voor hoger loon kracht bij te zetten. Dat zei de Portugese luchtvaartvakbond SNPVAC. De staking in het Zuid-Europese vakantieland zou plaats moeten vinden van 1 tot en met 3 april.

De Britse maatschappij heeft een vloot van negentien toestellen die Portugal als thuisbasis hebben en meer dan achthonderd lokale werknemers. Volgens de bond zijn de lonen van cabinepersoneel te laag en moeten medewerkers worden gecompenseerd voor de hoge inflatie. "Vanwege het economische klimaat hebben easyJet-werknemers in de afgelopen drie jaar koopkrachtverlies geleden. Door de sterk gestegen kosten voor levensonderhoud worden werknemers verstikt en komt het welbevinden van hun families in gevaar", aldus SNPVAC in een verklaring.

De bond stelt verder dat de activiteiten van easyJet in Portugal tot de meest winstgevende van het bedrijf behoren en dat werknemers van de vliegmaatschappij in andere landen flinke loonsverhogingen hebben gehad. Wat de looneisen van SNPVAC precies zijn werd niet gemeld.

Meer uit Financieel

Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

28 minuten geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

1 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

1 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

1 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

1 uur geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

3 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

4 uur geleden