Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cabaretier Jeroen van Merwijk heeft darmkanker

Cabaretier Jeroen van Merwijk heeft darmkanker

DEN HAAG (ANP) - Cabaretier, liedjesschrijver en kunstschilder Jeroen van Merwijk lijdt aan darmkanker en de ziekte is uitgezaaid. Dat heeft hij donderdagavond bekendgemaakt op Instagram.

De 64-jarige Van Merwijk voelde onlangs na een optreden iets in zijn buik en ging naar de dokter. "Afgelopen vrijdag ben ik begonnen met een levensverlengende chemokuur, die ervoor moet zorgen dat ik nog een poosje onder de mensen ben", schrijft hij.

Van Merwijk werkte in de jaren tachtig en negentig bij radioprogramma's als Rauhfaser en Krachtvoer (KRO) en Spijkers met Koppen (VARA). Hij is bekend van theaterprogramma's als Er zijn nog kaarten, Van Merwijk legt het nog één keer uit en Ik ben blij dat ik mezelf niet ben. In 2015 stond hij op het toneel samen met Harrie Jekkers, die met het duo-optreden na vijftien jaar zijn rentree op het podium maakte.

Meer uit Binnenland

Twee Nederlandse vrouwen en een man vermist in Nepal

DEN HAAG (ANP) - De drie Nederlanders die worden vermist in Nepal zijn een vrouw van 51 en een man van 29 die afzonderlijk van elkaar op reis zijn, en een Nederlandse vrouw die in Nepal woont. Met alle andere Nederlanders over wie het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen is gebeld is weer contact, zegt een woordvoerder.

22 minuten geleden
Verdachte en dode vrouw in Boxtel waren bekenden van elkaar

BOXTEL (ANP) - De dode vrouw die donderdagavond in een tuin van een woning in Boxtel werd aangetroffen, is een bekende van de verdachte. De man van 66 jaar heeft zich diezelfde avond op het politiebureau gemeld, waarop hij werd aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf en doet onderzoek.

1 uur geleden
Trimbos-instituut waarschuwt voor 'zeer gevaarlijke' xtc-pillen

UTRECHT (ANP) - Het Trimbos-instituut waarschuwt voor "zeer gevaarlijke" xtc-pillen waarin de stof PMMA is aangetroffen. Bij een van de testcentra van het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) zijn afgelopen week meerdere ecstasypillen ingeleverd die een "zeer hoge hoeveelheid" PMMA bleken te bevatten. "Gebruik van deze pil kan leiden tot oververhitting met mogelijk dodelijke afloop", schrijft het instituut.

2 uur geleden
In 2025 helft asielzoekers voor 2,4 miljard euro in noodopvang

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan de helft van de bijna 74.000 asielzoekers die in 2025 gemiddeld door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) werden opgevangen, zat in (crisis)noodopvanglocaties. Dat kostte de organisatie 2,4 miljard euro, het dubbele van de kosten in reguliere opvang. Dat blijkt uit het jaarverslag van de organisatie.

2 uur geleden
Studenten en begeleiders ziek tijdens introductie hogeschool

BREDA (ANP) - Zo'n 175 studenten en begeleiders van de Breda University of Applied Sciences (BUas), een hogeschool, zijn ziek geworden tijdens een introductieweek op een camping in het Belgische Poppel. Volgens de onderwijsinstelling is er "hoogstwaarschijnlijk" sprake geweest van "een grote uitbraak van voedselvergiftiging".

2 uur geleden
Zeker drie Nederlanders vermist in overstromingsgebied Nepal

DEN HAAG (ANP) - In het overstromingsgebied in Nepal zijn zeker drie Nederlanders vermist, meldt minister Tom Berendsen. "We doen er alles aan om contact te leggen en informatie te vergaren met onze mensen ter plekke daar."

2 uur geleden
Koningspaar en Beatrix 'intens bedroefd' door overlijden Harald

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn "intens bedroefd" door het overlijden van de Noorse koning Harald. Dat laten zij weten in een gezamenlijke reactie. "De herinnering aan de bijzondere vriendschap met hem bewaren wij in ons hart."

3 uur geleden