Cabaretier Guido Weijers gelast Oudejaarsconference 2024 af
BOXMEER (ANP) - Cabaretier Guido Weijers gaat dit jaar geen Oudejaarsconference spelen. De verkoop voor de tournee van dit najaar was al van start gegaan. Maar op de websites van theaters staat nu dat de komiek niet meer de Oudejaarsconference gaat spelen, maar zijn reguliere programma Momentum in reprise neemt. Weijers speelt deze show al vanaf januari.
Weijers heeft dit jaar "geen ruimte en tijd om De Oudejaarsconference te produceren", laat een woordvoerder van zijn bedrijf Loens Theater weten.
Weijers speelde sinds 2006 elf maal een Oudejaarsconference. De voorstellingen werden eerst uitgezonden op SBS6, maar de laatste jaren waren de shows bij RTL 4 te zien. In 2023 nam de komiek een 'sabbatical' en speelde hij ook geen eindejaarsshow.
Momentum is de zesde reguliere theatershow van Weijers, waarin de komiek volgens de theaters het publiek "overrompelt met een tornado van humor en filosofie". Theatergangers die al een kaartje voor de Oudejaarsconference hadden gekocht, hebben bericht ontvangen dat de show is omgewisseld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.
28 minuten geledenDELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
3 uur geledenDEN HOORN (ANP) - De politie heeft een sms gestuurd aan alle telefoons die in de buurt waren toen een 16-jarige jongen op donderdag 22 januari werd doodgestoken aan de Spoorplaats in Den Hoorn. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep West, die schrijft over een "sms-bom".
3 uur geleden