Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'ByteDance zoekt nieuwe baas voor TikTok'

'ByteDance zoekt nieuwe baas voor TikTok'

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese softwarebedrijf ByteDance is naar verluidt op zoek naar een nieuwe baas voor zijn TikTok-divisie, het onderdeel dat ook achter de populaire videodeelapp zit. De app TikTok wordt door Amerikaanse politici als potentiële bedreiging voor de staatsveiligheid gezien.

Volgens bronnen heeft ByteDance al met verschillende kandidaten gesproken. De baas van TikTok gaat werken vanuit de Verenigde Staten, mogelijk ook om spanningen weg te nemen. Daarbij zal hij of zij mogelijk ook zeggenschap krijgen over niet-technische functies zoals het werven van adverteerders.

TikTok is met name onder jongeren zeer populair en wordt kritisch gevolgd in de Verenigde Staten. Vorig jaar schikte ByteDance voor het hoogste bedrag ooit (5,7 miljoen dollar) met marktwaakhond FTC voor het ongevraagd verzamelen van kinderdata.

De huidige TikTok-baas Alex Zhu zou vanuit China de leiding krijgen over productie en ontwikkeling van de divisie. TikTok heeft wereldwijd meer dan een miljard gebruikers. Het heeft van ByteDance de waardevolste start-up ter wereld gemaakt en een geduchte concurrent voor bijvoorbeeld Facebook.

Meer uit Financieel

Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

16 minuten geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

24 minuten geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

43 minuten geleden
Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

1 uur geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

1 uur geleden
Nog onduidelijk of Odido nalatig was bij lek, zeggen claimexperts

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens experts nog te vroeg om te zeggen of een eventuele massaclaim tegen Odido na het datalek succesvol kan zijn. Eerst moet gekeken worden of de telecomprovider wel nalatig is geweest en hiervoor aansprakelijk kan worden gesteld, zeggen zij.

2 uur geleden
Rijksambtenaren staken 24 uur voor loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren door het hele land leggen dinsdag het werk 24 uur lang neer. De staking is de volgende stap in het cao-conflict. Ambtenaren zijn ontevreden over het uitblijven van loonsverhoging dit jaar. Een deel van hen verzamelt zich dinsdag in Den Haag om hiertegen te protesteren, meldt vakbond FNV.

2 uur geleden