'ByteDance maakt van TikTok Amerikaans bedrijf'
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese bedrijf ByteDance wil zijn socialemedia-app TikTok onderbrengen in een losstaand bedrijf dat in de Verenigde Staten wordt gevestigd. Het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle krijgt een minderheidsbelang in die nieuwe onderneming, schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
Met het plan krijgt Oracle een belang in alle activiteiten van TikTok en dus niet alleen die in de Verenigde Staten. Ook andere investeerders zouden een minderheidsaandeel kunnen nemen. ByteDance houdt zelf een meerderheidsaandeel, wat in tegenspraak lijkt met de eisen van de Amerikaanse regering. Wel gaat TikTok de gebruikersgegevens in de VS opslaan.
De Amerikaanse president Donald Trump liet weten dat hij hoorde dat een deal tussen ByteDance en Oracle dichtbij was. De toezichthouder voor buitenlandse investeringen in de VS (CFIUS) zou dinsdag al een beslissing nemen over de plannen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.
8 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS kan de gevolgen van de aangekondigde landelijke staking in het openbaar vervoer op 9 september nog niet inschatten. Vakbond FNV heeft de 24-uursstaking nog niet officieel bij de spoorvervoerder aangemeld, wat wel nodig is om de impact te kunnen bepalen. "Het kan nog best even duren" voordat die aanzegging binnen is, meldt een woordvoerster van NS.
57 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport (MAA) heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer vluchten en vracht afgehandeld, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het aantal passagiersvluchten steeg ten opzichte van vorig jaar met bijna 14 procent naar 1400, de sterkste toename van alle Nederlandse luchthavens. De cijfers blijven echter ver achter bij de doelen voor de luchthaven om te groeien.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Olie- en gasconcern BP wil af van zijn activiteiten in de Noordzee. De nieuwe topvrouw Meg O'Neill is bezig de portefeuille van het bedrijf te herstructureren, onder meer om schulden te verlagen. Het werk in de Noordzee voor de Britse kust omvat vijf productiecentra en biedt werk aan ongeveer 1100 mensen. Reuters meldt, na inzage in een interne e-mail, dat het personeelsbestand met 700 mensen wordt verminderd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer leggen op woensdag 9 september de hele dag het werk neer. Dat heeft vakbond FNV aangekondigd. De actie is gericht tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid. Het spoor-, streek- en stadsvervoer in Nederland gaat de hele dag plat, volgens de vakbond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft veel last van de wereldwijde economische onzekerheid en de oorlog in het Midden-Oosten en leed meer verlies in de eerste jaarhelft. Volgens Fugro zijn klanten, zoals energiebedrijven en overheden, voorzichtiger geworden en krijgt het bedrijf minder opdrachten. Het aandeel zakte ruim 8 procent.
1 uur geleden