ByteDance investeert miljarden in uitbreiding naar Singapore
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het Chinese moederbedrijf van filmpjesapp TikTok, investeert de komende drie jaar miljarden dollars om van Singapore zijn uitvalsbasis te maken in Azië. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
ByteDance wil het geld steken in een datacenter en ook honderden mensen aannemen. Het bedrijf zou volgens de bronnen verder een licentie hebben aangevraagd bij de monetaire autoriteit van Singapore om als digitale bank te kunnen werken.
Volgens kenners is Singapore een gewilde plek voor techbedrijven, die het land zien als ingang tot de Aziatische markt. Ook Chinese techreuzen als Alibaba en Tencent hebben plannen om Singapore meer als uitvalsbasis te gebruiken.
ByteDance komt met de investering op het moment dat het met de nodige tegenwind kampt in de Verenigde Staten. Dit door het aanstaande verbod op TikTok in dat land. Dinsdag 15 september verstrijkt de deadline waarbinnen de app zijn Amerikaanse activiteiten moet verkopen. President Donald Trump heeft gezegd dat er geen uitstel van de deadline komt.
Meer uit Financieel
MIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.
4 minuten geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland exporteerde in 2025 een recordhoeveelheid goederen naar de Verenigde Staten, zoals horloges, medische apparatuur, geneesmiddelen en Zwitserse kazen. Dit gebeurde ondanks de hoge importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump op veel Zwitserse goederen had ingesteld.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG/AFP) - De doorzoeking van kantoren van Deutsche Bank heeft mogelijk te maken met verdachte transacties rondom de Russische oligarch Roman Abramovitsj. Woensdag vielen Duitse autoriteiten kantoren van de bank in Berlijn en Frankfurt binnen om beschuldigingen van witwassen te onderzoeken. Volgens de krant Süddeutsche Zeitung gingen één of meerdere witwasmeldingen over transacties met betrekking tot bedrijven van Abramovitsj.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota verkocht in 2025 wereldwijd een recordaantal auto's van 11,3 miljoen, ondanks de handelsspanningen het afgelopen jaar. Het bedrijf behield daarmee zijn titel als 's werelds grootste autofabrikant en vergrootte de voorsprong op de Duitse concurrent Volkswagen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien grote Nederlandse reisaanbieders communiceren onduidelijk over annuleringsvoorwaarden en de kosten ervan, meldt de Consumentenbond na onderzoek. Tijdens het boeken krijgen consumenten te maken met tegenstrijdige annuleringsvoorwaarden of ontbreekt cruciale informatie.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft vorig jaar een recordbedrag van 100 miljard euro geïnvesteerd in onder meer defensie, groene projecten en digitale transitie, maakte de organisatie donderdag bekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal verhuurde woningen in de vrije sector is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard gedaald. Makelaarsorganisatie NVM en vastgoedmanagersclub VGM NL melden dat het huuraanbod steeds verder opdroogt, aangezien de nieuwbouw achterblijft en verhuurders er vaak voor kiezen om huurwoningen waarvan het huurcontract stopt in de verkoop te doen. De makelaars en vastgoedmanagers zeggen "erg bezorgd" te zijn. Zij zien dat er nog wel veel vraag is naar huren.
3 uur geleden