ByteDance investeert miljarden in uitbreiding naar Singapore
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het Chinese moederbedrijf van filmpjesapp TikTok, investeert de komende drie jaar miljarden dollars om van Singapore zijn uitvalsbasis te maken in Azië. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
ByteDance wil het geld steken in een datacenter en ook honderden mensen aannemen. Het bedrijf zou volgens de bronnen verder een licentie hebben aangevraagd bij de monetaire autoriteit van Singapore om als digitale bank te kunnen werken.
Volgens kenners is Singapore een gewilde plek voor techbedrijven, die het land zien als ingang tot de Aziatische markt. Ook Chinese techreuzen als Alibaba en Tencent hebben plannen om Singapore meer als uitvalsbasis te gebruiken.
ByteDance komt met de investering op het moment dat het met de nodige tegenwind kampt in de Verenigde Staten. Dit door het aanstaande verbod op TikTok in dat land. Dinsdag 15 september verstrijkt de deadline waarbinnen de app zijn Amerikaanse activiteiten moet verkopen. President Donald Trump heeft gezegd dat er geen uitstel van de deadline komt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
21 uur geleden