ByteDance: China en VS moeten deal TikTok nog goedkeuren
PEKING (ANP/AFP/RTR) - ByteDance wacht nog op goedkeuring uit zowel China als de Verenigde Staten voor zijn voorgestelde deal rond TikTok. Om Amerikaanse veiligheidszorgen over persoonsgegevens weg te nemen, stelt de Chinese eigenaar van de filmpjesapp een samenwerking voor met Oracle. De Amerikaanse president Donald Trump gaf afgelopen nacht (Nederlandse tijd) al aan niet tevreden te zijn met het voorstel, omdat ByteDance de controle zou houden over TikTok.
De Amerikaanse regering beval ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok te verkopen aan een partij uit de VS, omdat anders de vrees bestaat dat gegevens van gebruikers via het moederbedrijf bij de Chinese overheid terechtkomen. Als dit niet voor 20 september gebeurt, wordt de onder jongeren populaire app verboden in de VS.
In de plannen van ByteDance wordt Oracle een "vertrouwde" technologiepartner. Het Amerikaanse softwareconcern neemt TikTok daarbij naar verluidt niet over. ByteDance zou alle activiteiten van TikTok, dus niet alleen de Amerikaanse, onderbrengen in een bedrijf dat in de VS gevestigd is. Ook zouden de gebruikersgegevens in de VS worden opgeslagen.
Broncode
Persbureau Bloomberg meldt daarnaast op basis van ingewijden dat Oracle toegang krijgt tot de broncode van TikTok. Zo kan Oracle nagaan of er geen achterdeurtjes zijn ingebouwd om toch data van tientallen miljoenen Amerikanen door te spelen naar China.
China is fel gekant tegen de verkoop van de algoritmes van TikTok door ByteDance, omdat die een groot deel van de waarde van het bedrijf omvatten. Het Aziatische land heeft naar verluidt daarom zijn exportregels zodanig aangepast, dat ook voor de verkoop van technologie voor kunstmatige intelligentie groen licht uit Peking is vereist. Daardoor is er ook formeel Chinese goedkeuring voor een TikTok-deal nodig.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.
2 uur geleden