BYD onderuit op beurs China, Korea zet zich schrap voor tyfoon
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten onder andere iets beter dan verwachte cijfers over de Chinese dienstensector. Autoproducent BYD was een opvallende daler nadat bekend was geworden dat superbelegger Warren Buffett zijn belang in het bedrijf verder heeft terugbracht dan eerder gemeld. Zuid-Korea zet zich schrap voor tyfoon Hinnamnor, die nu al het zuiden van het land teistert met zware regenval en harde wind.
De Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds 1,3 procent lager. Vooral techaandelen drukten zwaar op de index. Dat had alles te maken met de nieuwe lockdowns in Chengdu en de plannen van de Verenigde Staten om investeringen in Chinese techbedrijven in te perken. In Hongkong zijn veel grote Chinese techbedrijven genoteerd. Tencent, waar de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een aanzienlijk belang in heeft, verloor dik 3 procent. Webwinkelconcern Alibaba zakte 2,3 procent.
In Shanghai stond een winst van 0,1 procent op de borden. De bedrijvigheid in de Chinese dienstensector was in augustus minder sterk gegroeid dan een maand eerder. Evengoed was de toename sterker dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Tot de dienstensector behoren onder andere de horeca, vervoer en de handel. Autoproducent BYD daalde in China bijna 6 procent. Volgens nieuwe gegevens heeft Buffett zijn belang in het bedrijf verder teruggebracht. Het aandeel verloor eerder al flink toen bekend werd dat Buffett stukken in de verkoop deed.
In Zuid-Korea stond de Kospi 0,3 procent lager. In verschillende steden in het zuiden van het land, zoals Gwangju, Busan, Daegu en Ulsan, zijn waarschuwingen afgegeven vanwege de storm in navolging van de waarschuwing voor het zuidelijke eiland Jeju. Scheepsbouwers Korea Shipbuilding & Offshore Engineering, Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering en Samsung Heavy Industries stegen tot 1,8 procent. Volgens lokale media zullen die bedrijven vanwege de tyfoon dinsdag hun activiteiten stopzetten. Verschillende luchtvaartbedrijven, waaronder Korean Air Lines en Asiana Airlines schrapten al vluchten. De maatschappijen stonden tot 2,1 procent lager.
De Nikkei-index in Japan liet een bescheiden verlies zien. De All Ordinaries in Sydney stond 0,2 procent hoger.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
7 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
11 uur geleden