Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BYD onderuit op beurs China, Korea zet zich schrap voor tyfoon

BYD onderuit op beurs China, Korea zet zich schrap voor tyfoon

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten maandag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten onder andere iets beter dan verwachte cijfers over de Chinese dienstensector. Autoproducent BYD was een opvallende daler nadat bekend was geworden dat superbelegger Warren Buffett zijn belang in het bedrijf verder heeft terugbracht dan eerder gemeld. Zuid-Korea zet zich schrap voor tyfoon Hinnamnor, die nu al het zuiden van het land teistert met zware regenval en harde wind.

De Hang Seng-index in Hongkong stond tussentijds 1,3 procent lager. Vooral techaandelen drukten zwaar op de index. Dat had alles te maken met de nieuwe lockdowns in Chengdu en de plannen van de Verenigde Staten om investeringen in Chinese techbedrijven in te perken. In Hongkong zijn veel grote Chinese techbedrijven genoteerd. Tencent, waar de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus een aanzienlijk belang in heeft, verloor dik 3 procent. Webwinkelconcern Alibaba zakte 2,3 procent.

In Shanghai stond een winst van 0,1 procent op de borden. De bedrijvigheid in de Chinese dienstensector was in augustus minder sterk gegroeid dan een maand eerder. Evengoed was de toename sterker dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Tot de dienstensector behoren onder andere de horeca, vervoer en de handel. Autoproducent BYD daalde in China bijna 6 procent. Volgens nieuwe gegevens heeft Buffett zijn belang in het bedrijf verder teruggebracht. Het aandeel verloor eerder al flink toen bekend werd dat Buffett stukken in de verkoop deed.

In Zuid-Korea stond de Kospi 0,3 procent lager. In verschillende steden in het zuiden van het land, zoals Gwangju, Busan, Daegu en Ulsan, zijn waarschuwingen afgegeven vanwege de storm in navolging van de waarschuwing voor het zuidelijke eiland Jeju. Scheepsbouwers Korea Shipbuilding & Offshore Engineering, Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering en Samsung Heavy Industries stegen tot 1,8 procent. Volgens lokale media zullen die bedrijven vanwege de tyfoon dinsdag hun activiteiten stopzetten. Verschillende luchtvaartbedrijven, waaronder Korean Air Lines en Asiana Airlines schrapten al vluchten. De maatschappijen stonden tot 2,1 procent lager.

De Nikkei-index in Japan liet een bescheiden verlies zien. De All Ordinaries in Sydney stond 0,2 procent hoger.

Meer uit Financieel

Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

29 minuten geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

46 minuten geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

56 minuten geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

1 uur geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

1 uur geleden
Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

3 uur geleden
Nintendo schikt zaak om defecte controllers voor 35 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.

3 uur geleden