BuZa: weer contact met vijf Nederlanders, enkelen nog onbereikbaar
DEN HAAG (ANP) - De vijf Nederlanders met wie zaterdagochtend geen contact te krijgen was na noodweer in Slovenië, zijn inmiddels terecht. Dat laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdagavond weten. Het ministerie zoekt nog contact met enkele Nederlanders in het gebied, aldus de woordvoerder, die daarbij geen exact aantal noemt. Voor zover bekend zijn er geen Nederlandse gewonden gevallen.
Het ministerie wil nog geen conclusies verbinden aan het feit dat ze met een aantal Nederlanders nog geen contact heeft kunnen krijgen. "Mensen in het getroffen gebied zijn nu eenmaal moeilijk bereikbaar. Autoriteiten zijn hard aan het werk om alle verbindingen weer te herstellen en het elektriciteitsnetwerk weer op poten te krijgen", aldus de woordvoerder. "Maar als bijvoorbeeld je telefoon is weggespoeld, is het lastig contact te leggen."
Door het noodweer zijn vier mensen overleden, onder wie twee Nederlanders uit Gouda. De Nederlandse ambassadeur is inmiddels gearriveerd in het getroffen gebied en staat daar Nederlanders bij, aldus de woordvoerder.
Honderd hulpverzoeken
Doordat het al sinds donderdagavond hevig regent is in het noorden van het land in 24 uur tijd de hoeveelheid neerslag gevallen die normaal gesproken in een maand valt. Volgens premier Robert Golob is twee derde van Slovenië getroffen door "de ergste natuurramp" in de geschiedenis van het land.
Door het noodweer moesten honderden Nederlanders worden geëvacueerd, liet manager touroperating Pieter Melieste van ACSI Kampeerreizen eerder weten. Zij hebben in sporthallen of scholen overnacht, maar velen van hen konden zaterdag weer terug naar de camping. Voor sommigen is dat niet mogelijk vanwege de overstromingen.
De Nederlandse alarmcentrales SOS International, Eurocross en de ANWB hebben al zo'n honderd hulpverzoeken uit Slovenië ontvangen. Daarbij gaat het vooral om kapotte voertuigen of weggespoelde spullen.
Meer uit Binnenland
ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
12 uur geleden