BuZa: weer contact met vijf Nederlanders, enkelen nog onbereikbaar
DEN HAAG (ANP) - De vijf Nederlanders met wie zaterdagochtend geen contact te krijgen was na noodweer in Slovenië, zijn inmiddels terecht. Dat laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdagavond weten. Het ministerie zoekt nog contact met enkele Nederlanders in het gebied, aldus de woordvoerder, die daarbij geen exact aantal noemt. Voor zover bekend zijn er geen Nederlandse gewonden gevallen.
Het ministerie wil nog geen conclusies verbinden aan het feit dat ze met een aantal Nederlanders nog geen contact heeft kunnen krijgen. "Mensen in het getroffen gebied zijn nu eenmaal moeilijk bereikbaar. Autoriteiten zijn hard aan het werk om alle verbindingen weer te herstellen en het elektriciteitsnetwerk weer op poten te krijgen", aldus de woordvoerder. "Maar als bijvoorbeeld je telefoon is weggespoeld, is het lastig contact te leggen."
Door het noodweer zijn vier mensen overleden, onder wie twee Nederlanders uit Gouda. De Nederlandse ambassadeur is inmiddels gearriveerd in het getroffen gebied en staat daar Nederlanders bij, aldus de woordvoerder.
Honderd hulpverzoeken
Doordat het al sinds donderdagavond hevig regent is in het noorden van het land in 24 uur tijd de hoeveelheid neerslag gevallen die normaal gesproken in een maand valt. Volgens premier Robert Golob is twee derde van Slovenië getroffen door "de ergste natuurramp" in de geschiedenis van het land.
Door het noodweer moesten honderden Nederlanders worden geëvacueerd, liet manager touroperating Pieter Melieste van ACSI Kampeerreizen eerder weten. Zij hebben in sporthallen of scholen overnacht, maar velen van hen konden zaterdag weer terug naar de camping. Voor sommigen is dat niet mogelijk vanwege de overstromingen.
De Nederlandse alarmcentrales SOS International, Eurocross en de ANWB hebben al zo'n honderd hulpverzoeken uit Slovenië ontvangen. Daarbij gaat het vooral om kapotte voertuigen of weggespoelde spullen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
22 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
23 uur geleden