
BuZa waarschuwt voor situatie in Myanmar en Thailand na beving
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag waarschuwt voor de situatie in Myanmar en Thailand als gevolg van de aardbeving die het gebied vrijdag trof. Zo zijn er in Myanmar vliegvelden dicht en is er veel schade aan gebouwen en infrastructuur. Nederlanders die tussen Mandalay en Yangon reizen, moeten rekening houden met ingestorte bruggen en grote schade aan de weg.
Ook is er nauwelijks stroom en telefoonverbinding in Myanmar door kapotte elektriciteits- en communicatienetwerken. Overigens kleurde het reisadvies voor het land al grotendeels rood en voor sommige gebieden oranje sinds de staatsgreep door het leger begin 2021.
In Thailand zijn de meeste voorzieningen weer beschikbaar en het vliegverkeer is hervat. Wel zijn sommige gebouwen nog niet veilig verklaard. "Blijf op de hoogte via lokale media en volg de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op."
Bij de ANWB Alarmcentrale zijn inmiddels vijftien meldingen binnengekomen van Nederlanders in het getroffen gebied. Het gaat dan bijvoorbeeld om mensen die hun vlucht hebben gemist of hun paspoort in hun hotel hebben moeten achterlaten. "Gelukkig hebben we nog geen meldingen van Nederlandse vakantiegangers die letsel hebben opgelopen", aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het slachtoffer van een dodelijke schietpartij donderdag in Rijswijk (Zuid-Holland) is een 41-jarige man uit Turkije, meldt de politie. De man zou bij een hotel van dichtbij zijn neergeschoten.
21 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Het slachtoffer van de schietpartij donderdag in Rijswijk is overleden, meldt de politie. Het incident gebeurde 's middags bij een hotel aan de Van Vredenburchweg in het park Overvoorde.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme lenteweer van donderdag heeft geen datumwarmterecord opgeleverd, meldt weerbureau Weeronline. Wel is met 27,4 graden in De Bilt en 29,5 graden in het Zeeuwse Westdorpe 1 mei de warmste dag tot nu toe dit jaar.
4 uur geledenRIJSWIJK(ANP) - In Rijswijk (Zuid-Holland) heeft donderdag een schietpartij plaatsgevonden, laat de politie weten. Daarbij is een slachtoffer gevallen, zegt een woordvoerster van de politie. Maar die kan niet zeggen hoe het slachtoffer eraan toe is.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Aanvankelijk had het gezin van de overleden topchef Jonnie Boer te kennen gegeven niet bij het afscheid voor genodigden te zijn, dat donderdagmiddag in Boers Zwolse restaurant De Librije plaatsvond. Maar nadat vele honderden mensen langs de kist van de overleden topkok waren gelopen, kwamen Thérèse Boer en de kinderen Jimmie en Isabelle toch langs.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Recreatieverkeer zorgt voor drukte op de wegen naar onder meer de kustplaatsen. Volgens de ANWB is het donderdagmiddag in Zeeland erg druk doordat veel Duitsers en Belgen vrij zijn. Ook gaat er op deze zonnige dag veel verkeer richting Zandvoort.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het mooie weer trekt mensen naar het strand en dat zorgt ervoor dat de parkeerplaatsen bij Kijkduin en Scheveningen snel vollopen. De gemeente Den Haag roept daarom via X op met de fiets, (deel)scooter of het openbaar vervoer naar de kust te reizen.
9 uur geleden