BuZa: vooralsnog geen Nederlanders betrokken bij aanslag Moskou
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ook zondag geen aanwijzingen gekregen dat Nederlanders slachtoffer zijn geworden van de aanslag op de concertzaal bij Moskou. Dat laat een woordvoerster weten.
De ambassade in Moskou heeft onderzocht of er Nederlanders in de concertzaal waren toen de aanslag werd gepleegd. Door die terreurdaad, opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat (IS), kwamen zeker 133 mensen om het leven en raakten zo'n 150 mensen gewond.
De ambassade waarschuwde twee weken geleden voor aanslagen in Russische steden en adviseerde Nederlanders locaties te mijden waar veel mensen samenkomen. Dat gold echter specifiek voor dat weekend en volgde op eenzelfde soort waarschuwing van de Amerikaanse ambassade in Moskou. Hoeveel Nederlanders in de Russische hoofdstad verblijven, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
9 uur geleden