BuZa: vooralsnog geen Nederlanders betrokken bij aanslag Moskou
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ook zondag geen aanwijzingen gekregen dat Nederlanders slachtoffer zijn geworden van de aanslag op de concertzaal bij Moskou. Dat laat een woordvoerster weten.
De ambassade in Moskou heeft onderzocht of er Nederlanders in de concertzaal waren toen de aanslag werd gepleegd. Door die terreurdaad, opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat (IS), kwamen zeker 133 mensen om het leven en raakten zo'n 150 mensen gewond.
De ambassade waarschuwde twee weken geleden voor aanslagen in Russische steden en adviseerde Nederlanders locaties te mijden waar veel mensen samenkomen. Dat gold echter specifiek voor dat weekend en volgde op eenzelfde soort waarschuwing van de Amerikaanse ambassade in Moskou. Hoeveel Nederlanders in de Russische hoofdstad verblijven, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
9 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
1 uur geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geleden