
BuZa verwerpt oproepen Israël tot emigratie Palestijnen uit Gaza
DEN HAAG (ANP) - Nederland verwerpt de oproep van twee Israëlische ministers die een emigratie van Palestijnen uit de Gazastrook hebben geopperd. Opmerkingen hierover van de ministers Ben-Gvir en Smotrich zijn "onverantwoordelijk", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
Nederland is tegen een dergelijke verplaatsing uit Gaza en ook tegen enige inperking van Palestijns gebied, meldt het ministerie. Ons land schaart zich met die kritiek achter onder meer EU-buitenlandchef Josep Borrell en de Verenigde Staten. Een dergelijke operatie past volgens Nederland bovendien ook niet bij een toekomstige tweestatenoplossing.
Minister Bezalel Smotrich (Financiën) had gezegd dat Israël het vertrek van de Palestijnen uit Gaza zou moeten "aanmoedigen". Minister Itamar Ben-Gvir van Nationale Veiligheid is voor emigratie van de Palestijnse bewoners van Gaza en ook voor de herintroductie van Israëlische nederzettingen. Alletwee behoren ze tot uiterst rechtse en nationalistische regeringspartijen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van hitte in klaslokalen tot stijgende overstromingsrisico's - klimaatverandering heeft nu al "een aanzienlijke invloed" op de gezondheid en het welzijn van kinderen. UNICEF Nederland vraagt daar aandacht voor in een donderdag verschenen rapport.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een helikopter van de Amerikaanse luchtmacht is woensdagavond aangekomen op Schiphol, ziet een ANP-fotograaf. Mogelijk gaat het om de helikopter die de Amerikaanse president Donald Trump vervoert. Die heet dan, zodra de president erin zit, de Marine One. Het toestel is naar Nederland gebracht door een militair transportvliegtuig.
6 uur geledenRILLAND (ANP) - Op snelweg A58 zijn ter hoogte van het Zeeuwse Rilland twee volwassenen en een kind gewond geraakt door een ongeluk. Rond 18.15 uur botsten daar drie auto's op elkaar, meldt de politie. De slachtoffers zijn met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. Over hun toestand is niets bekendgemaakt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie politievakbonden en de Centrale Ondernemingsraad uiten in een brief aan de Tweede Kamer hun zorgen over financiële tekorten bij de politie. De organisatie verwacht een tekort van tientallen miljoenen in 2026 dat oploopt tot 300 miljoen euro in 2030, maakte demissionair justitieminister David van Weel (VVD) donderdag bekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Pim Lammers heeft zijn tweede Zilveren Griffel gewonnen. De auteur is bekroond voor zijn boek Een ongelofelijk grote, ongelofelijk gevaarlijke leguaan. De illustraties van Natascha Stenvert kregen een Zilveren Penseel. Dat heeft boekenkoepel CPNB woensdag bekendgemaakt. Lammers won de Zilveren Griffel eerder in 2018.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Kapitein Mark van Rennes van het activistenschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, heeft in Jordanië twee keer het ziekenhuis bezocht voor "een korte behandeling". Van Rennes zei dit bij zijn aankomst op luchthaven Schiphol vanuit Amman in antwoord op de vraag hoe hij behandeld is toen hij in Israël in detentie zat.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse kapitein Mark van Rennes is woensdagmiddag aangekomen op Schiphol. In de aankomsthal wachtten familieleden en ongeveer dertig medestanders hem op en juichten en klapten toen ze hem zagen.
12 uur geleden