Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BuZa: stel noodzakelijke reis Israël en Koerdische regio Irak uit

BuZa: stel noodzakelijke reis Israël en Koerdische regio Irak uit

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt Nederlanders aan om noodzakelijke reizen naar Israël en de Koerdische Autonome Regio uit te stellen, ondanks dat het reisadvies oranje is. Die kleurcode betekent dat noodzakelijk reizen mogelijk is, maar sinds vrijdag wordt dit dus afgeraden door "de actuele situatie".

Naast de Koerdische Autonome Regio, bestaande uit de provincies Erbil, Sulaymaniyah en Dohuk, heeft heel Irak al langer een rood reisadvies. Dat betekent dat te allen tijde wordt afgeraden erheen te gaan. In bijna heel Israël is een oranje reisadvies, alleen in de grensstrook rond Gaza en in de grensgebieden tussen Israël en Libanon en Syrië en Egypte en de Golan geldt een rood reisadvies.

Het ministerie waarschuwt voor een verhoogde kans op raketaanvallen en terroristische aanslagen in Israël en Irak door de spanningen tussen Iran en Israël. Voor Iran geldt sinds 23 januari een rood reisadvies.

Iran dreigt met vergelding op Israël na een luchtaanval op de Iraanse ambassade in Syrië, waarbij zeven leden van de Iraanse Revolutionaire Garde omkwamen. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor de aanval.

Meer uit Binnenland

Bob Vylan bedankt poppodium Doornroosje voor doorgaan optreden

NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.

2 uur geleden
Zevende arrestatie rond onrust Beverwijk en Heemskerk

BEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Extra toezichthouders op station en bussen bij Ter Apel

EMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".

3 uur geleden
Steel met mes gevonden op plaats delict dode man in Herkenbosch

HERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.

5 uur geleden
Onstuimig tijdens Prinsjesdag, dinsdagochtend windkracht 6

DEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.

6 uur geleden
Zes jaar cel geëist tegen ouders van dode baby Helvoirt

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.

7 uur geleden
Optreden Bob Vylan maandag in Nijmegen mag doorgaan van rechter

ARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.

7 uur geleden