BuZa: stel noodzakelijke reis Israël en Koerdische regio Irak uit
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt Nederlanders aan om noodzakelijke reizen naar Israël en de Koerdische Autonome Regio uit te stellen, ondanks dat het reisadvies oranje is. Die kleurcode betekent dat noodzakelijk reizen mogelijk is, maar sinds vrijdag wordt dit dus afgeraden door "de actuele situatie".
Naast de Koerdische Autonome Regio, bestaande uit de provincies Erbil, Sulaymaniyah en Dohuk, heeft heel Irak al langer een rood reisadvies. Dat betekent dat te allen tijde wordt afgeraden erheen te gaan. In bijna heel Israël is een oranje reisadvies, alleen in de grensstrook rond Gaza en in de grensgebieden tussen Israël en Libanon en Syrië en Egypte en de Golan geldt een rood reisadvies.
Het ministerie waarschuwt voor een verhoogde kans op raketaanvallen en terroristische aanslagen in Israël en Irak door de spanningen tussen Iran en Israël. Voor Iran geldt sinds 23 januari een rood reisadvies.
Iran dreigt met vergelding op Israël na een luchtaanval op de Iraanse ambassade in Syrië, waarbij zeven leden van de Iraanse Revolutionaire Garde omkwamen. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor de aanval.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Universiteiten zien de aanbevelingen van de Taskforce Antisemitismebestrijding als extra handvatten om Joodse studenten en medewerkers een veilige studie- en werkomgeving te geven. In een maandag verschenen rapport schrijft de taskforce onder meer dat hogeronderwijsinstellingen "duidelijker, vaker en publiekelijker" voor deze groep moeten opkomen en de sociale veiligheid van hen moeten versterken.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Vanwege de kans op gladheid heeft het KNMI de waarschuwing voor dinsdagmiddag uitgebreid naar het westen en midden van het land. Voor het noordoosten gold al code geel. Het kan dinsdagmiddag gaan ijzelen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Omdat het dinsdag vanaf eind van de middag in het noorden en noordoosten weer kan gaan ijzelen, heeft het KNMI code geel uitgeroepen. De waarschuwing geldt voor Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en de Waddeneilanden en duurt tot woensdag in de ochtend.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima vieren het 25-jarig bestaan van het Oranjefonds volgend jaar "groots" met een feest in het GelreDome in Arnhem. Tijdens het feest op zaterdag 30 januari 2027 "staan vrijwilligers centraal", vertelde het koningspaar maandag in Rotterdam, waar zij voor het Oranjefonds aanwezig waren.
3 uur geleden