
Buza scherpt reisadvies Finland, Litouwen en Estland aan
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Finland, Estland en Litouwen aangepast. In de drie Europese landen geldt per direct een zogeheten code oranje (alleen noodzakelijke reizen).
Mensen wordt aangeraden alleen naar de landen te reizen als dit echt noodzakelijk is.
Vanaf maandag wordt reizigers uit Nederland de toegang tot Litouwen geweigerd. Toeristische reizen zijn dan niet meer mogelijk. Litouwse staatsburgers of buitenlanders met een verblijfsvergunning of een werkvergunning voor Litouwen worden wel toegelaten maar voor hen geldt een verplichte 14 dagen thuisquarantaine, verplichte registratie en verplichting om een coronatest af te laten nemen.
Ook Finland en Estland hebben maandag reisbeperkingen ingesteld voor reizigers uit Nederland. Finland laat alleen aantoonbaar noodzakelijk (werk)verkeer toe en er geldt een strikte thuisquarantaine bij aankomst voor een periode van 14 dagen. Voor alle Nederlandse reizigers die naar Estland gaan, geldt ook een verplichte thuisisolatie van twee weken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse organisatie Aidsfonds heeft van het Russische Openbaar Ministerie de aanduiding ongewenst (undesirable) gekregen. De organisatie meldt zich hierdoor gedwongen te voelen per direct de steun aan gemeenschappen in Rusland die een hoog risico lopen op hiv te stoppen. De organisatie laat vrijdag weten alle contracten met Russische partners onmiddellijk te hebben beëindigd.
19 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - Ondanks het warme weer melden mensen minder muggenoverlast bij Muggenradar.nl dan voorgaande jaren. Onderzoekers van de universiteit in Wageningen schrijven op NatureToday dat de droogte waarschijnlijk heeft geleid tot minder broedplaatsen. In sommige provincies werd wel aanzienlijk meer overlast gemeld dan op andere locaties.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat onderzoek doen naar het laboratorium Clinical Diagnostics in Rijswijk. Hackers hebben daar onlangs gegevens gestolen van meer dan 485.000 vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Het onderzoek richt zich op de informatiebeveiliging, meldt de inspectie vrijdag.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De derde dag van het maritieme spektakel SAIL in Amsterdam is begonnen met het zogeheten roeisaluut. Negentig roeiploegen van zo'n dertig verenigingen uit het hele land voeren een route vanaf de Amstel via het Oosterdok naar de IJhaven, om daar een groet te brengen aan de afgemeerde tallships. Ze waren gekleed in hun clubkleuren.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De Vereniging van Evenementenmakers (VVEM) heeft een pakket maatregelen opgesteld om festivals overeind en "gezond" te houden. De VVEM stelt onder meer dat er duidelijkere regelgeving moet komen en het voor festivals makkelijker moet worden om vergunningen te krijgen. Ook wil de vereniging de doorverkoop van festivaltickets door externe partijen aanpakken en pleit ze voor vaste festivallocaties in de toekomst.
2 uur geledenHEERLEN (ANP) - De grote natuurbrand op de Brunssummerheide bij Heerlen in Zuid-Limburg is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. Het nablussen zal nog uren duren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SAIL Amsterdam heeft van de gemeente een Jubileumpenning ontvangen voor zijn 50-jarig bestaan. Burgemeester Femke Halsema reikte de penning donderdag uit aan de directeur en voorzitter van de organisatie.
10 uur geleden