BuZa roept Nederlanders in Syrië nog eens op om weg te gaan
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Syrië "nog eens expliciet op" om dat land te verlaten. Voor Syrië geldt al vele jaren een negatief reisadvies. De Nederlandse ambassade in de hoofdstad Damascus is al sinds 2012 gesloten en kan Nederlanders in Syrië daarom niet helpen.
Syrische rebellen zijn vorige week begonnen met een nieuw offensief tegen het regeringsleger, en ze winnen in hoog tempo terrein. "Het is onveilig in alle delen van Syrië en de situatie is onvoorspelbaar. Grote delen van Syrië staan niet onder gezag van de regering", aldus Buitenlandse Zaken in zijn reisadvies.
Het ministerie weet niet hoeveel Nederlanders er in Syrië zijn. Wie toch in de problemen raakt, kan contact opnemen met de Nederlandse ambassade in de Turkse hoofdstad Ankara.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
5 uur geleden