BuZa roept Nederlanders in La Paz op binnen te blijven
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) vraagt Nederlanders die in La Paz vertoeven om binnen te blijven. In de Boliviaanse hoofdstad is het woensdag onrustig geweest door een mogelijke poging tot staatsgreep.
"Laat uw familie/vrienden weten hoe het met u gaat. Volg altijd de instructies op van de lokale autoriteiten", schrijft het ministerie op X. De Nederlandse ambassade in de stad Lima in buurland Peru volgt de situatie op de voet, aldus BuZa. In La Paz heeft Nederland geen ambassade.
Nederlanders die in La Paz zijn met een georganiseerde reis moeten proberen contact te houden met hun reisorganisatie, zegt BuZa. Ze krijgen de raad zich aan te melden bij de Informatieservice van Buitenlandse Zaken, zodat ze concrete informatie kunnen ontvangen als het onrustig blijft. Wie hulp nodig heeft wordt gevraagd contact op te nemen met zijn reisverzekeraar of met de Nederlandse ambassade.
Meer uit Binnenland
SLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
36 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
11 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.
13 uur geleden