BuZa roept Nederlanders in La Paz op binnen te blijven
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) vraagt Nederlanders die in La Paz vertoeven om binnen te blijven. In de Boliviaanse hoofdstad is het woensdag onrustig geweest door een mogelijke poging tot staatsgreep.
"Laat uw familie/vrienden weten hoe het met u gaat. Volg altijd de instructies op van de lokale autoriteiten", schrijft het ministerie op X. De Nederlandse ambassade in de stad Lima in buurland Peru volgt de situatie op de voet, aldus BuZa. In La Paz heeft Nederland geen ambassade.
Nederlanders die in La Paz zijn met een georganiseerde reis moeten proberen contact te houden met hun reisorganisatie, zegt BuZa. Ze krijgen de raad zich aan te melden bij de Informatieservice van Buitenlandse Zaken, zodat ze concrete informatie kunnen ontvangen als het onrustig blijft. Wie hulp nodig heeft wordt gevraagd contact op te nemen met zijn reisverzekeraar of met de Nederlandse ambassade.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.
32 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.
1 uur geleden