BuZa nog in contact met 22 Nederlanders in Gazastrook
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft momenteel contact met 22 Nederlanders die zich in de Gazastrook bevinden. Dat zijn er meer dan het ministerie eerder meldde. De toename komt "omdat nieuwe mensen in beeld zijn gekomen", meldt het ministerie maandagochtend in zijn liveblog.
"Het kabinet blijft zich inzetten om zo snel als mogelijk meer Nederlanders uit Gaza over de grens te krijgen. Tot die tijd blijft het ministerie van Buitenlandse Zaken in nauw contact met hen."
Afgelopen zaterdag kwam in Eindhoven de eerste vlucht met Nederlandse evacués uit Gaza aan. Aan boord van de Boeing 737 van TUI zaten onder meer vijftien mensen met een Nederlandse verblijfsvergunning en hun gezinsleden, die in Gaza verbleven toen daar de oorlog met Israël uitbrak. Zij staken donderdag de grensovergang Rafah over naar Egypte, waar ze werden opgevangen door een team van de ambassade in Caïro en medewerkers van Buitenlandse Zaken. Vanuit Caïro zijn ze naar Nederland gevlogen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
43 minuten geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
10 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
11 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
13 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
14 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
14 uur geleden