Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BuZa doet aangifte van lekken diplomatieke stukken over Gaza

BuZa doet aangifte van lekken diplomatieke stukken over Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaat aangifte doen van het lekken van vertrouwelijke diplomatieke documenten over de situatie in de Gazastrook. Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft "buitengewoon veel zorgen" over drie recente lekken. Zo bleek donderdag dat een Tweede Kamerlid op de hoogte was van zijn geplande reis naar Israël, terwijl dit nog geheim was. "Ik ga verder onderzoek laten doen naar hoe mijn reis naar buiten heeft kunnen komen", zei Veldkamp vrijdag.

RTL Nieuws publiceerde donderdag over stukken waaruit blijkt dat Nederland worstelt met het conflict tussen Israël en de Palestijnen. De situatie in Gaza is een "nachtmerrie", schrijven ambtenaren volgens RTL. Veldkamp zegt teleurgesteld te zijn en zit duidelijk in zijn maag met het frequente gelek vanuit zijn ministerie. "Daar gaat op worden ingegrepen".

Hij spreekt wel tegen dat hij zijn eigen ambtenaren niet vertrouwt. "Er is een enkeling die het voor de grote groep verpest", aldus de bewindsman. Dat blijft niet zonder consequenties: het lekken "vermindert de Nederlandse slagkrachtdiplomatie". Dat er te weinig discussie zou zijn op zijn ministerie over de oorlog in het Midden-Oosten en het gespannen maatschappelijke debat hierover, is volgens Veldkamp evenzeer "onzin".

Meer uit Politiek

BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

1 uur geleden
Jetten: Santokhi betekende veel voor Suriname en Nederland

DEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.

18 uur geleden
Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
SGP en JA21 willen opheldering over herstel subsidie UNRWA

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).

21 uur geleden
Kabinet maakt bezuiniging op UNRWA dit jaar al ongedaan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.

1 dag geleden
Ook Nederland vraagt Israël om doodstraf niet uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.

1 dag geleden
Raad van State keurt verbod op verheerlijking terrorisme niet af

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.

1 dag geleden