Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BuZa doet aangifte van lekken diplomatieke stukken over Gaza

BuZa doet aangifte van lekken diplomatieke stukken over Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaat aangifte doen van het lekken van vertrouwelijke diplomatieke documenten over de situatie in de Gazastrook. Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) heeft "buitengewoon veel zorgen" over drie recente lekken. Zo bleek donderdag dat een Tweede Kamerlid op de hoogte was van zijn geplande reis naar Israël, terwijl dit nog geheim was. "Ik ga verder onderzoek laten doen naar hoe mijn reis naar buiten heeft kunnen komen", zei Veldkamp vrijdag.

RTL Nieuws publiceerde donderdag over stukken waaruit blijkt dat Nederland worstelt met het conflict tussen Israël en de Palestijnen. De situatie in Gaza is een "nachtmerrie", schrijven ambtenaren volgens RTL. Veldkamp zegt teleurgesteld te zijn en zit duidelijk in zijn maag met het frequente gelek vanuit zijn ministerie. "Daar gaat op worden ingegrepen".

Hij spreekt wel tegen dat hij zijn eigen ambtenaren niet vertrouwt. "Er is een enkeling die het voor de grote groep verpest", aldus de bewindsman. Dat blijft niet zonder consequenties: het lekken "vermindert de Nederlandse slagkrachtdiplomatie". Dat er te weinig discussie zou zijn op zijn ministerie over de oorlog in het Midden-Oosten en het gespannen maatschappelijke debat hierover, is volgens Veldkamp evenzeer "onzin".

Meer uit Politiek

Sjoerdsma wil zakendoen met China, ondanks mogelijke sanctie

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".

54 minuten geleden
Palmen verwacht dat werken met minderheidskabinet niet anders is

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.

4 uur geleden
Weet waar je aan begint, zegt Jetten tegen aanstaande collega's

DEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.

7 uur geleden
Kabinet trekt 2 miljoen uit voor terugvinden Oekraïense kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.

3 dagen geleden
Schoof ging er 'altijd' van uit dat zijn kabinet zou vallen

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.

3 dagen geleden
Bruijn: ga niet naar carnaval als je verkouden bent

DEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."

3 dagen geleden
VVD-ministers: goed dat volgende premier partij achter zich heeft

DEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).

3 dagen geleden