BuZa bevestigt: Nederlandse gezinsleden omgekomen in de Alpen
LAUSANNE (ANP) - Een Nederlandse vrouw en haar twee volwassen kinderen zijn om het leven gekomen tijdens een bergwandeling in de Zwitserse Alpen. Het Zwitserse Openbaar Ministerie en het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bevestigen de dood van de drie. Het gaat vermoedelijk om een tragisch ongeluk. De vrouw van 57, haar dochter (25) en zoon (22) werden donderdag als vermist opgegeven. Ze zijn na een zoektocht door de politie vrijdag gevonden.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken staat in contact met de nabestaanden. "We hebben de familie bijstand aangeboden. Om privacyredenen kunnen we niets zeggen over de identiteit van de slachtoffers. We leven mee met de familie na het, naar het zich laat aanzien, tragische ongeluk", zegt een woordvoerder.
Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd, zeggen de Zwitserse autoriteiten. De drie bevonden zich in het gebied van de berg Rochers-de-Naye, niet ver van de stad Montreux. Hun lichamen werden ongeveer 300 meter onder een steil wandelpad gevonden. De autoriteiten gaan ervan uit dat de drie door een val om het leven zijn gekomen.
De zoon woonde in de regio Lausanne, zijn zus en moeder in Nederland. De ruim 2000 meter hoge berg Rochers-de-Naye is een populaire bestemming voor bergwandelaars.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg wil 4 miljoen euro uittrekken voor onderzoek naar het uitbreiden van de ETpathfinder in Maastricht, een soort prototype van de Einstein Telescoop. De komende vier jaar moet het complex uitgroeien tot een topinstituut voor het meten van laagfrequente zwaartekrachtgolven. Om dat zogenoemde Einstein Telescope Low Frequency Centre (ET-LFC) te realiseren is zo'n 52 miljoen euro nodig, schat de provincie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".
3 uur geleden