Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BuZa bevestigt: Nederlandse gezinsleden omgekomen in de Alpen

BuZa bevestigt: Nederlandse gezinsleden omgekomen in de Alpen

LAUSANNE (ANP) - Een Nederlandse vrouw en haar twee volwassen kinderen zijn om het leven gekomen tijdens een bergwandeling in de Zwitserse Alpen. Het Zwitserse Openbaar Ministerie en het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bevestigen de dood van de drie. Het gaat vermoedelijk om een tragisch ongeluk. De vrouw van 57, haar dochter (25) en zoon (22) werden donderdag als vermist opgegeven. Ze zijn na een zoektocht door de politie vrijdag gevonden.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken staat in contact met de nabestaanden. "We hebben de familie bijstand aangeboden. Om privacyredenen kunnen we niets zeggen over de identiteit van de slachtoffers. We leven mee met de familie na het, naar het zich laat aanzien, tragische ongeluk", zegt een woordvoerder.

Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd, zeggen de Zwitserse autoriteiten. De drie bevonden zich in het gebied van de berg Rochers-de-Naye, niet ver van de stad Montreux. Hun lichamen werden ongeveer 300 meter onder een steil wandelpad gevonden. De autoriteiten gaan ervan uit dat de drie door een val om het leven zijn gekomen.

De zoon woonde in de regio Lausanne, zijn zus en moeder in Nederland. De ruim 2000 meter hoge berg Rochers-de-Naye is een populaire bestemming voor bergwandelaars.

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

6 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

6 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

8 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

18 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden