BuZa bevestigt: Nederlandse gezinsleden omgekomen in de Alpen
LAUSANNE (ANP) - Een Nederlandse vrouw en haar twee volwassen kinderen zijn om het leven gekomen tijdens een bergwandeling in de Zwitserse Alpen. Het Zwitserse Openbaar Ministerie en het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bevestigen de dood van de drie. Het gaat vermoedelijk om een tragisch ongeluk. De vrouw van 57, haar dochter (25) en zoon (22) werden donderdag als vermist opgegeven. Ze zijn na een zoektocht door de politie vrijdag gevonden.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken staat in contact met de nabestaanden. "We hebben de familie bijstand aangeboden. Om privacyredenen kunnen we niets zeggen over de identiteit van de slachtoffers. We leven mee met de familie na het, naar het zich laat aanzien, tragische ongeluk", zegt een woordvoerder.
Het is nog onduidelijk wat er precies is gebeurd, zeggen de Zwitserse autoriteiten. De drie bevonden zich in het gebied van de berg Rochers-de-Naye, niet ver van de stad Montreux. Hun lichamen werden ongeveer 300 meter onder een steil wandelpad gevonden. De autoriteiten gaan ervan uit dat de drie door een val om het leven zijn gekomen.
De zoon woonde in de regio Lausanne, zijn zus en moeder in Nederland. De ruim 2000 meter hoge berg Rochers-de-Naye is een populaire bestemming voor bergwandelaars.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
7 uur geleden