Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BuZa: ambassade kan in Japan niets afdwingen voor sporters

BuZa: ambassade kan in Japan niets afdwingen voor sporters

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Japan kan TeamNL en chef de mission Pieter van den Hoogenband ondersteunen bij hun klachten over de omstandigheden waarin sporters en begeleiders in quarantaine zitten. Maar zaken afdwingen bij de bevoegde Japanse autoriteiten kan de ambassade niet, en dat "is ook niet aan ons", zegt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken.

Vier sporters en twee begeleiders zitten in het quarantainehotel wegens een positieve coronatest. Volgens TeamNL zitten zij in kleine ruimtes zonder daglicht en is het eten "heel Japans georiënteerd". Omdat het organisatiecomité ondanks vragen en verzoeken vanuit de sportkoepel vooralsnog niets doet aan de situatie, heeft NOC*NSF naast het Internationaal Olympisch Comité (IOC) ook de ambassadeur om hulp gevraagd.

De ambassade kan helpen "hulpverzoeken over te brengen en toe te lichten aan de bevoegde Japanse autoriteiten", maar het is aan de chef de mission om echt dingen te veranderen. "We laten het diplomatieke spoor wel zijn werk doen", zegt het ministerie.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

8 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

13 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden