BuZa aan Nederlanders: verlaat Libanon nu het nog kan
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders die in Libanon zijn nogmaals op om het land te verlaten. De kleurcode voor Libanon staat al sinds oktober vorig jaar op rood vanwege het conflict met Israël. Het ministerie staat in contact met Nederlanders die zich geregistreerd hebben in Libanon, maar heeft nog geen hulpverzoeken gekregen om te helpen het land te verlaten, aldus een woordvoerder.
De woordvoerder laat weten dat er geen sprake is van evacuatie van Nederlanders, omdat er nog commerciële vluchten gaan. "Maar het worden er wel steeds minder, de tickets worden duurder en met veel overstappen. Daarom zeggen we tegen Nederlanders: grijp nu je kans om het land te verlaten. Wacht niet op een eventuele evacuatie, want dat is een onprettige situatie. Je mag dan weinig spullen meenemen, huisdieren mogen vaak niet mee. Wacht daar dus niet op", aldus de woordvoerder.
Nederlanders zijn niet verplicht zich te registreren, waardoor niet precies bekend is hoeveel mensen er in Libanon verblijven.
Door Israëlische bombardementen zijn er honderden doden gevallen, vooral in het zuiden van Libanon. "Veel Libanese burgers verlaten nu het zuiden van Libanon en reizen naar het noorden. Hierdoor kunnen er grote verkeersopstoppingen ontstaan in de grote steden", waarschuwt het ministerie. "Verschillende luchtvaartmaatschappijen hebben hun vluchten van en naar Libanon geannuleerd. Bekijk de actuele informatie van de luchtvaartmaatschappijen en volg het (lokale) nieuws", adviseert het ministerie burgers die het land willen verlaten. Nederlanders die toch in Libanon willen blijven, worden aangeraden op een veilige plaats te verblijven. "Zorg als dat kan voor een voldoende voorraad eten, drinken, medicijnen en eventueel brandstof."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Er is een 18-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij het dodelijke schietincident dinsdagavond nabij de Vierdaagsefeesten in Nijmegen. Dat meldt de politie. De omgeving is woensdagochtend nog steeds afgezet voor forensisch onderzoek.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van dit jaar zijn in Nederland voor het eerst minder aanslagen met explosieven geregistreerd, meldt de werkgroep Offensief tegen Explosies. In de eerste zes maanden van 2026 waren er 581 explosies of pogingen daartoe bij huizen, bedrijfspanden en voertuigen. Dat zijn er 124 minder dan dezelfde periode een jaar eerder. Het Offensief ziet voor het eerst sinds de start van het initiatief in 2024 een daling van het aantal gerichte explosies.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De burgemeester van Dijk en Waard heeft dinsdag opdracht gegeven voor de sluiting van een bedrijfspand in Heerhugowaard voor zes maanden. Op 1 juni viel daar een dodelijk slachtoffer door een schiet- en steekpartij. Twee verdachten werden daarvoor aangehouden, meldt de gemeente.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn bij de grens met Duitsland is weer wat toegenomen. Rijkswaterstaat geeft in zijn jongste droogtemonitor aan dat dit "wat meer ruimte" geeft in de waterverdeling. Daar staat wel tegenover dat de afvoer van de Maas langzaam verder daalt.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.
16 uur geledenALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.
17 uur geleden