Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buurlanden bereid te bemiddelen in crisis Wit-Rusland

Buurlanden bereid te bemiddelen in crisis Wit-Rusland

MINSK (ANP/RTR/AFP) - Buurlanden zijn bereid te bemiddelen tussen de oppositie en de regering in Wit-Rusland. Dat zei de president van Litouwen, die benadrukte dat ook sancties opgelegd kunnen worden als het regime van Aleksandr Loekasjenko het initiatief afwijst.

Naast Litouwen zijn volgens president Gitanas Nauseda ook Polen en Letland bereid als bemiddelaars op te treden. Hij zei dat de autoriteiten in Wit-Rusland wel eerst moeten stoppen met het gebruik van geweld tegen betogers. Ook moeten opgepakte demonstranten worden vrijgelaten.

In Wit-Rusland wordt al dagen gedemonstreerd door aanhangers van de oppositie. Die denken dat bij de presidentsverkiezingen van zondag op grote schaal is gefraudeerd zodat de 65-jarige Loekasjenko aan de macht kon blijven. De autoriteiten hebben tijdens protestacties duizenden arrestaties verricht.

De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) sprak tijdens een bezoek aan Tsjechië steun uit voor de betogers. "We willen dat de inwoners van Wit-Rusland de vrijheden krijgen die ze eisen", zei de bewindsman, die beklemtoonde dat vreedzame betogers beschermd moeten worden.

De Tsjechische premier Andrej Babis noemde de gebeurtenissen in Wit-Rusland "schokkend". "Wat daar op straat gebeurt is onacceptabel, het verloop van de verkiezingen was onacceptabel", zei Babis, die wil dat de Europese Unie in actie komt.

Meer uit Buitenland

Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

18 minuten geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

20 minuten geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

24 minuten geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

1 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

2 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

4 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

4 uur geleden