Buurlanden bereid te bemiddelen in crisis Wit-Rusland
MINSK (ANP/RTR/AFP) - Buurlanden zijn bereid te bemiddelen tussen de oppositie en de regering in Wit-Rusland. Dat zei de president van Litouwen, die benadrukte dat ook sancties opgelegd kunnen worden als het regime van Aleksandr Loekasjenko het initiatief afwijst.
Naast Litouwen zijn volgens president Gitanas Nauseda ook Polen en Letland bereid als bemiddelaars op te treden. Hij zei dat de autoriteiten in Wit-Rusland wel eerst moeten stoppen met het gebruik van geweld tegen betogers. Ook moeten opgepakte demonstranten worden vrijgelaten.
In Wit-Rusland wordt al dagen gedemonstreerd door aanhangers van de oppositie. Die denken dat bij de presidentsverkiezingen van zondag op grote schaal is gefraudeerd zodat de 65-jarige Loekasjenko aan de macht kon blijven. De autoriteiten hebben tijdens protestacties duizenden arrestaties verricht.
De Amerikaanse minister Mike Pompeo (Buitenlandse Zaken) sprak tijdens een bezoek aan Tsjechië steun uit voor de betogers. "We willen dat de inwoners van Wit-Rusland de vrijheden krijgen die ze eisen", zei de bewindsman, die beklemtoonde dat vreedzame betogers beschermd moeten worden.
De Tsjechische premier Andrej Babis noemde de gebeurtenissen in Wit-Rusland "schokkend". "Wat daar op straat gebeurt is onacceptabel, het verloop van de verkiezingen was onacceptabel", zei Babis, die wil dat de Europese Unie in actie komt.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
3 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
4 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
5 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
6 uur geleden