Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buttigieg prijst Biden als een van de beste presidenten ooit

Buttigieg prijst Biden als een van de beste presidenten ooit

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Transport en oud-presidentskandidaat Pete Buttigieg heeft de Amerikaanse president Joe Biden geprijsd als "een van de beste en invloedrijkste presidenten in de Amerikaanse geschiedenis". Biden maakte zondag bekend plaats te maken als kandidaat bij de presidentsverkiezingen in november.

Buttigieg was zelf presidentskandidaat voor de Democraten in 2020. Na de verkiezing van Biden werd hij aangesteld als transportminister. "Ik ben zo trots om onder zijn leiderschap te dienen, en dankbaar voor zijn niet-aflatende focus op wat het beste is voor het land", aldus Buttigieg.

Meer uit Buitenland

Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

50 minuten geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

2 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

2 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

4 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

4 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

6 uur geleden