Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buttigieg en Sanders meest bekritiseerd door concurrenten

Buttigieg en Sanders meest bekritiseerd door concurrenten

MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse senator Bernie Sanders was het meest aan het woord en werd het meest aangevallen door zijn Democratische concurrenten tijdens het debat in Manchester, New Hampshire. Ook Pete Buttigieg werd vaak bekritiseerd door de andere kandidaten. 'Mayor Pete' won de eerste voorverkiezingen deze week nipt van Sanders en de twee gaan ook in de peilingen in New Hampshire aan de leiding.

De andere kandidaten probeerden de voorlopige koplopers in de race om de Democratische kandidatuur aan te vallen door hun ideeën onderuit te halen. Daardoor kregen Buttigieg en Sanders echter ook meer spreektijd, omdat ze een kans kregen om zich te verdedigen.

Sanders werd vooral aangesproken op zijn "te linkse ideeën", zoals zijn plan voor het hervormen van het Amerikaanse zorgstelsel. Senator Amy Klobuchar zei dat de Verenigde Staten iemand nodig hebben uit het politieke centrum.

Ervaring

Buttigieg werd bekritiseerd omdat hij niet genoeg ervaring zou hebben om het tegen Trump op te nemen en om president te zijn. "We hebben nu een nieuwkomer als president en we zien hoe dat gaat", zei Klobuchar. Ook werd hem verweten dat hij geld aan zou nemen van miljardairs voor zijn verkiezingscampagne. Buttigieg reageerde daarop door te zeggen dat hij de enige op het podium was die geen miljonair was.

Oud-vicepresident Joe Biden kwam ook regelmatig aan het woord. Hij probeerde zijn kandidatuur kracht bij te zetten door zijn politieke prestaties als Obamacare en strengere wapenwetgeving uit te lichten.

Meer uit Buitenland

Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

1 uur geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

1 uur geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

2 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

3 uur geleden
Duitse generaal wordt nieuwe hoogste militair van de NAVO

KOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.

3 uur geleden
Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

3 uur geleden
Journalisten geweerd uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.

4 uur geleden