Buttigieg en Sanders meest bekritiseerd door concurrenten
MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse senator Bernie Sanders was het meest aan het woord en werd het meest aangevallen door zijn Democratische concurrenten tijdens het debat in Manchester, New Hampshire. Ook Pete Buttigieg werd vaak bekritiseerd door de andere kandidaten. 'Mayor Pete' won de eerste voorverkiezingen deze week nipt van Sanders en de twee gaan ook in de peilingen in New Hampshire aan de leiding.
De andere kandidaten probeerden de voorlopige koplopers in de race om de Democratische kandidatuur aan te vallen door hun ideeën onderuit te halen. Daardoor kregen Buttigieg en Sanders echter ook meer spreektijd, omdat ze een kans kregen om zich te verdedigen.
Sanders werd vooral aangesproken op zijn "te linkse ideeën", zoals zijn plan voor het hervormen van het Amerikaanse zorgstelsel. Senator Amy Klobuchar zei dat de Verenigde Staten iemand nodig hebben uit het politieke centrum.
Ervaring
Buttigieg werd bekritiseerd omdat hij niet genoeg ervaring zou hebben om het tegen Trump op te nemen en om president te zijn. "We hebben nu een nieuwkomer als president en we zien hoe dat gaat", zei Klobuchar. Ook werd hem verweten dat hij geld aan zou nemen van miljardairs voor zijn verkiezingscampagne. Buttigieg reageerde daarop door te zeggen dat hij de enige op het podium was die geen miljonair was.
Oud-vicepresident Joe Biden kwam ook regelmatig aan het woord. Hij probeerde zijn kandidatuur kracht bij te zetten door zijn politieke prestaties als Obamacare en strengere wapenwetgeving uit te lichten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne is in de nacht van maandag op dinsdag doelwit geworden van een "complexe, enorme aanval" door Rusland, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem was de aanval vooral gericht op belangrijke infrastructuur, en met name op de energievoorziening. Er zijn ook slachtoffers gevallen, aldus de president. "Het is heel veelzeggend dat dit alles gebeurt op de dag van de Amerikaanse congresverkiezingen."
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse politie heeft een protestkamp in Madrid ontmanteld. Het kamp op het centrale plein in de stad was opgericht uit protest tegen het woningtekort en de huurprijzen. Volgens het stadsbestuur is de ontruiming vreedzaam verlopen, maar de activisten spreken van een "gewelddadige politieoperatie".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.
13 uur geleden