Buttigieg en Sanders meest bekritiseerd door concurrenten
MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse senator Bernie Sanders was het meest aan het woord en werd het meest aangevallen door zijn Democratische concurrenten tijdens het debat in Manchester, New Hampshire. Ook Pete Buttigieg werd vaak bekritiseerd door de andere kandidaten. 'Mayor Pete' won de eerste voorverkiezingen deze week nipt van Sanders en de twee gaan ook in de peilingen in New Hampshire aan de leiding.
De andere kandidaten probeerden de voorlopige koplopers in de race om de Democratische kandidatuur aan te vallen door hun ideeën onderuit te halen. Daardoor kregen Buttigieg en Sanders echter ook meer spreektijd, omdat ze een kans kregen om zich te verdedigen.
Sanders werd vooral aangesproken op zijn "te linkse ideeën", zoals zijn plan voor het hervormen van het Amerikaanse zorgstelsel. Senator Amy Klobuchar zei dat de Verenigde Staten iemand nodig hebben uit het politieke centrum.
Ervaring
Buttigieg werd bekritiseerd omdat hij niet genoeg ervaring zou hebben om het tegen Trump op te nemen en om president te zijn. "We hebben nu een nieuwkomer als president en we zien hoe dat gaat", zei Klobuchar. Ook werd hem verweten dat hij geld aan zou nemen van miljardairs voor zijn verkiezingscampagne. Buttigieg reageerde daarop door te zeggen dat hij de enige op het podium was die geen miljonair was.
Oud-vicepresident Joe Biden kwam ook regelmatig aan het woord. Hij probeerde zijn kandidatuur kracht bij te zetten door zijn politieke prestaties als Obamacare en strengere wapenwetgeving uit te lichten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
5 uur geleden