Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buttigieg en Sanders meest bekritiseerd door concurrenten

Buttigieg en Sanders meest bekritiseerd door concurrenten

MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse senator Bernie Sanders was het meest aan het woord en werd het meest aangevallen door zijn Democratische concurrenten tijdens het debat in Manchester, New Hampshire. Ook Pete Buttigieg werd vaak bekritiseerd door de andere kandidaten. 'Mayor Pete' won de eerste voorverkiezingen deze week nipt van Sanders en de twee gaan ook in de peilingen in New Hampshire aan de leiding.

De andere kandidaten probeerden de voorlopige koplopers in de race om de Democratische kandidatuur aan te vallen door hun ideeën onderuit te halen. Daardoor kregen Buttigieg en Sanders echter ook meer spreektijd, omdat ze een kans kregen om zich te verdedigen.

Sanders werd vooral aangesproken op zijn "te linkse ideeën", zoals zijn plan voor het hervormen van het Amerikaanse zorgstelsel. Senator Amy Klobuchar zei dat de Verenigde Staten iemand nodig hebben uit het politieke centrum.

Ervaring

Buttigieg werd bekritiseerd omdat hij niet genoeg ervaring zou hebben om het tegen Trump op te nemen en om president te zijn. "We hebben nu een nieuwkomer als president en we zien hoe dat gaat", zei Klobuchar. Ook werd hem verweten dat hij geld aan zou nemen van miljardairs voor zijn verkiezingscampagne. Buttigieg reageerde daarop door te zeggen dat hij de enige op het podium was die geen miljonair was.

Oud-vicepresident Joe Biden kwam ook regelmatig aan het woord. Hij probeerde zijn kandidatuur kracht bij te zetten door zijn politieke prestaties als Obamacare en strengere wapenwetgeving uit te lichten.

Meer uit Buitenland

Frankrijk zet militair vliegtuig in bij bestrijding branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.

1 minuut geleden
Defensieminister Italië biedt Oekraïense ex-ambtgenoot werk aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.

31 minuten geleden
Roemenië schiet tweede drone neer na schending luchtruim

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dat voor de tweede dag op rij een drone is neergeschoten die het luchtruim was binnengedrongen. Een F-16-gevechtsvliegtuig haalde het onbemande toestel neer boven een onbewoond gebied bij de grens met Oekraïne.

1 uur geleden
Stagiaire NAVO-hoofdkwartier opgepakt op verdenking van spionage

BERGEN (ANP/BELGA) - Een stagiaire op het militaire hoofdkwartier van de NAVO in België is opgepakt op verdenking van spionage en deelname aan een criminele organisatie. Dat heeft het federaal parket in België zaterdag bekendgemaakt. Het gaat om een Canadese vrouw van Chinese afkomst.

2 uur geleden
VN-chef aangekomen in Syrië voor eerste bezoek sinds 2009

DAMASCUS (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres is zaterdag aangekomen in Syrië. Het is het eerste bezoek van een secretaris-generaal van de Verenigde Naties aan het land sinds 2009. Dat was twee jaar voor het uitbreken van de Syrische burgeroorlog.

2 uur geleden
Trump combineert grappen met sneren tijdens correspondentendiner

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump combineerde grappen met sneren tijdens het jaarlijkse Correspondents' Dinner in Washington. Het was de tweede keer dit jaar dat het evenement werd gehouden, nadat het in april was afgebroken toen een gewapende man probeerde door de beveiliging te breken en daarbij schoten loste. Onder anderen Trump werd geëvacueerd.

5 uur geleden
Trump wil waarschuwingen plaatsen in museum over geschiedenis VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel decreet uitgevaardigd om bezoekers te waarschuwen voor onjuiste historische informatie in het National Museum of American History in Washington. De instelling valt onder het Smithsonian Institution, dat bestaat uit 21 musea die gewijd zijn aan de Amerikaanse geschiedenis en cultuur.

7 uur geleden