Butter en Ummels favoriet op NK halve marathon
NIJMEGEN (ANP) - De atleten Michel Butter en Bo Ummels staan op zondag 22 maart aan de start van het NK halve marathon, dat wordt gelopen tijdens de Alfa Laval Stevensloop in Nijmegen. Beiden zijn in voorbereiding op kwalificatie voor de Olympische Spelen. Bij de marathon van Rotterdam willen zij op 5 april voldoen aan de limiet voor Tokio 2020.
Ummels debuteerde in oktober bij de marathon van Amsterdam in 2.32.34 en met de Nederlandse marathontitel. In Rotterdam doet zij een poging om aan de vereiste 2.28 te voldoen. Op de halve marathon heeft de Maastrichtse een persoonlijk record van 1.12.38. Butter moet in Rotterdam onder de 2.11.30 lopen. In 2017 won de Castricummer de Nederlandse titel op de halve marathon, ook toen in Nijmegen. Zijn persoonlijk record is 1.02.25.
Butter heeft in Frank Futselaar en Björn Koreman voorname concurrenten. Beide atleten lieten recent in Barcelona zien goed in vorm te zijn. Futselaar plaatste zich met 1.03.11 voor het EK halve marathon in Parijs. Koreman liep in Barcelona een persoonlijk record van 1.03.55. Futselaar werd al twee keer eerder Nederlands kampioen; in 2019 bij het NK cross en in 2017 op de 10.000 meter. Koreman gaat op jacht naar zijn eerste Nederlandse titel. Bij de vrouwen lijkt Ruth van der Meijden de belangrijkste uitdaagster van Ummels. Ze is de nationale kampioene van 2017.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is er op het masterstoernooi van Shanghai niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De beste tennisser van Nederland moest in de vierde ronde na drie sets het hoofd buigen voor de als twaalfde geplaatste Spanjaard Rafael Jódar: 7-6 (4) 4-6 2-6.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.
18 uur geledenMOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.
20 uur geledenBERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
21 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
1 dag geleden