
Butter en Ummels favoriet op NK halve marathon
NIJMEGEN (ANP) - De atleten Michel Butter en Bo Ummels staan op zondag 22 maart aan de start van het NK halve marathon, dat wordt gelopen tijdens de Alfa Laval Stevensloop in Nijmegen. Beiden zijn in voorbereiding op kwalificatie voor de Olympische Spelen. Bij de marathon van Rotterdam willen zij op 5 april voldoen aan de limiet voor Tokio 2020.
Ummels debuteerde in oktober bij de marathon van Amsterdam in 2.32.34 en met de Nederlandse marathontitel. In Rotterdam doet zij een poging om aan de vereiste 2.28 te voldoen. Op de halve marathon heeft de Maastrichtse een persoonlijk record van 1.12.38. Butter moet in Rotterdam onder de 2.11.30 lopen. In 2017 won de Castricummer de Nederlandse titel op de halve marathon, ook toen in Nijmegen. Zijn persoonlijk record is 1.02.25.
Butter heeft in Frank Futselaar en Björn Koreman voorname concurrenten. Beide atleten lieten recent in Barcelona zien goed in vorm te zijn. Futselaar plaatste zich met 1.03.11 voor het EK halve marathon in Parijs. Koreman liep in Barcelona een persoonlijk record van 1.03.55. Futselaar werd al twee keer eerder Nederlands kampioen; in 2019 bij het NK cross en in 2017 op de 10.000 meter. Koreman gaat op jacht naar zijn eerste Nederlandse titel. Bij de vrouwen lijkt Ruth van der Meijden de belangrijkste uitdaagster van Ummels. Ze is de nationale kampioene van 2017.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - De kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk is voor Formule 1-coureur Max Verstappen op een teleurstelling uitgelopen. De viervoudig wereldkampioen kwam in zijn Red Bull niet verder dan de zevende plaats.
6 minuten geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh noemde zijn twaalfde plaats in de kwalificatie van de Moto2 bij de TT van Assen een "goed resultaat". De 19-jarige motorracer wil zondag in de punten rijden. "Als dat lukt in mijn thuisrace, zal ik tevreden zijn", zei hij na afloop tegen de verzamelde media.
28 minuten geledenCALVIÀ (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn derde titel op ATP-niveau veroverd. Twee dagen voor zijn eerste partij op Wimbledon was de nummer 1 van Nederland in de finale van het grastoernooi op Mallorca met 7-5 7-6 (3) te sterk voor de Fransman Corentin Moutet.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-turner Epke Zonderland is benoemd tot toernooidirecteur van de wereldkampioenschappen turnen in Rotterdam van 2026. Dat werd zaterdag bekendgemaakt bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy, de locatie waar het toernooi volgend jaar plaatsvindt.
1 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - Tennisster Jessica Pegula heeft voormalig nummer 1 van de wereld Iga Swiatek van haar eerste toernooizege op gras afgehouden. De Poolse speelde in Bad Homburg haar eerste finale in een jaar tijd en haar eerste ooit op gras, maar moest daarin haar meerdere erkennen in de als eerste geplaatste Amerikaanse: 6-4 7-5.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Marc Márquez heeft bij de TT van Assen voor de negende keer dit seizoen de sprintrace gewonnen. De Spaanse wegracer uit het fabrieksteam van Ducati verstevigde met de behaalde 12 punten zijn leidende positie in het kampioenschap van de MotoGP.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh start zondag vanaf de twaalfde positie in de Moto2-race bij de honderdjarige TT van Assen. Dat betekent een plekje op de vierde startrij voor de motorcoureur uit het Nederlandse raceteam RW Racing GP.
2 uur geleden