Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Busvervoerders die naar Spelen rijden zijn voorbereid op file

Busvervoerders die naar Spelen rijden zijn voorbereid op file

DEN HAAG (ANP) - Verschillende busvervoerders in Nederland brengen de komende twee weken mensen naar Parijs waar vrijdag de Olympische Spelen beginnen. Er is vraag naar de busritten, maar van een stormloop zoals tijdens de halve finale van het EK-voetbal is geen sprake, blijkt uit een korte rondgang van het ANP. De busmaatschappijen die naar Parijs rijden, zijn voorbereid op de verwachte drukte rond de Franse hoofdstad.

Vervoerder ABC Specials begroot twee uur extra per rit voor de verwachte topdrukte op de wegen rond Parijs, laat een woordvoerder van de organisatie weten. Verder meldt hij dat de "file is wat het is, we hebben er maar mee te dealen". Tot nu toe heeft de busvervoerder vijf groepen naar Parijs gebracht, dat gebeurt bij deze maatschappij in vipbussen. Er zijn nog busritten richting Parijs beschikbaar bij de vervoerder. Bij ABC Specials kunnen mensen geen losse tickets boeken, maar alleen hele bussen huren. Nog niemand heeft een terugreis geboekt bij de vervoerder.

Ook bij Slangen Reizen kunnen mensen nog een busreis boeken naar de Spelen, dit kan ook in combinatie met een terugreis en hotel. Een woordvoerder kan niet zeggen hoeveel reizen er plaatsvinden richting Parijs, maar de aantallen liggen volgens hem hoger dan "normaal". Bij de maatschappij kunnen zowel groepen als individuen een reis boeken. Slangen Reizen houdt continu in de gaten hoe druk het is op de wegen bij Parijs.

Met de uiteindelijk verloren voetbalwedstrijd tegen Engeland op 10 juli verzorgden Paulusma Reizen vanuit Friesland, Hartemink vanuit de Achterhoek en Gebo Tours vanuit het hele land opgeteld bijna dertig busritten naar Dortmund. Nu hebben de bedrijven een dag voor de opening van de Spelen nog geen enkele aanvraag binnengekregen. "Dortmund was in één keer booming, maar de Spelen nog helemaal niet. Misschien dat mensen daar toch meer individueel heengaan", denkt een woordvoerster van Hartemink.

Meer uit Binnenland

Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

31 minuten geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

37 minuten geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

5 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

5 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

6 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

7 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

7 uur geleden