Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Busvervoerders die naar Spelen rijden zijn voorbereid op file

Busvervoerders die naar Spelen rijden zijn voorbereid op file

DEN HAAG (ANP) - Verschillende busvervoerders in Nederland brengen de komende twee weken mensen naar Parijs waar vrijdag de Olympische Spelen beginnen. Er is vraag naar de busritten, maar van een stormloop zoals tijdens de halve finale van het EK-voetbal is geen sprake, blijkt uit een korte rondgang van het ANP. De busmaatschappijen die naar Parijs rijden, zijn voorbereid op de verwachte drukte rond de Franse hoofdstad.

Vervoerder ABC Specials begroot twee uur extra per rit voor de verwachte topdrukte op de wegen rond Parijs, laat een woordvoerder van de organisatie weten. Verder meldt hij dat de "file is wat het is, we hebben er maar mee te dealen". Tot nu toe heeft de busvervoerder vijf groepen naar Parijs gebracht, dat gebeurt bij deze maatschappij in vipbussen. Er zijn nog busritten richting Parijs beschikbaar bij de vervoerder. Bij ABC Specials kunnen mensen geen losse tickets boeken, maar alleen hele bussen huren. Nog niemand heeft een terugreis geboekt bij de vervoerder.

Ook bij Slangen Reizen kunnen mensen nog een busreis boeken naar de Spelen, dit kan ook in combinatie met een terugreis en hotel. Een woordvoerder kan niet zeggen hoeveel reizen er plaatsvinden richting Parijs, maar de aantallen liggen volgens hem hoger dan "normaal". Bij de maatschappij kunnen zowel groepen als individuen een reis boeken. Slangen Reizen houdt continu in de gaten hoe druk het is op de wegen bij Parijs.

Met de uiteindelijk verloren voetbalwedstrijd tegen Engeland op 10 juli verzorgden Paulusma Reizen vanuit Friesland, Hartemink vanuit de Achterhoek en Gebo Tours vanuit het hele land opgeteld bijna dertig busritten naar Dortmund. Nu hebben de bedrijven een dag voor de opening van de Spelen nog geen enkele aanvraag binnengekregen. "Dortmund was in één keer booming, maar de Spelen nog helemaal niet. Misschien dat mensen daar toch meer individueel heengaan", denkt een woordvoerster van Hartemink.

Meer uit Binnenland

Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

2 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

6 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

7 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

7 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

14 uur geleden