Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenmaker Ebusco vindt weg omhoog op beurs na ontslagronde

Bussenmaker Ebusco vindt weg omhoog op beurs na ontslagronde

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco vond dinsdag de weg omhoog op de Amsterdamse beurs, na een kwakkelend begin. De fabrikant van elektrische bussen gaat ruim honderd banen schrappen als onderdeel van de eerder aangekondigde reorganisatie. Dat is ongeveer 16,5 procent van het totale aantal banen bij het bedrijf. Topman Christian Schreyer sprak van een moeilijk, maar noodzakelijk besluit om de financiële prestaties te verbeteren. De noodlijdende fabrikant kampt met leveringsproblemen en kwam dit jaar in acute geldnood toen vervoerder Qbuzz een grote order annuleerde.

In november haalde Ebusco 36 miljoen euro op met de uitgifte van aandelen, waarmee de onderneming uit Deurne voorlopig werd gered van de ondergang. Het aandeel steeg 3 procent. Ebusco zag dit jaar wel bijna 90 procent van zijn beurswaarde verdampen, waarmee het een van de grootste verliezers is op de Amsterdamse beurs.

De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend op de laatste dag van het jaar. Een eindejaarsrally is dit jaar uitgebleven en beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 872,26 punten. De Amsterdamse hoofdindex koerst af op een winst van bijna 11 procent in 2024. De index bereikte in juli een recordniveau van 945 punten, maar staat sinds half oktober onder de 900 puntengrens.

Shell in de plus

De MidKap won 0,2 procent tot 830,97 punten. De beurzen in Parijs en Londen bleven vrijwel vlak. In Amsterdam, Brussel en Parijs sluiten de markten op oudejaarsdag al om 14.00 uur. Ook de Londense beurs is maar een halve dag open. In Duitsland, Italië en Zwitserland zijn de beurzen dicht. Op nieuwjaarsdag zijn de beurzen gesloten en op donderdag 2 januari gaat het nieuwe beursjaar van start.

Shell was de grootste stijger in de AEX, met een winst van 0,6 procent. Het olie- en gasconcern verloor dit jaar ongeveer 5 procent. Techinvesteerder Prosus, de grote winnaar onder de hoofdfondsen in 2024, won 0,4 procent. Levensmiddelenconcern Unilever, dat ook tot de winnaars van 2024 behoort, sloot de rij met een min van 0,4 procent.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0409 dollar waard, tegen 1,0387 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 71,52 dollar. Brentolie steeg ook 0,7 procent in prijs, tot 74,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

6 minuten geleden
Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

39 minuten geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

43 minuten geleden
Ferrari schort meeste leveringen aan Midden-Oosten op door oorlog

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.

46 minuten geleden
Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

2 uur geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

3 uur geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

3 uur geleden