Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenmaker Ebusco vindt weg omhoog op beurs na ontslagronde

Bussenmaker Ebusco vindt weg omhoog op beurs na ontslagronde

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco vond dinsdag de weg omhoog op de Amsterdamse beurs, na een kwakkelend begin. De fabrikant van elektrische bussen gaat ruim honderd banen schrappen als onderdeel van de eerder aangekondigde reorganisatie. Dat is ongeveer 16,5 procent van het totale aantal banen bij het bedrijf. Topman Christian Schreyer sprak van een moeilijk, maar noodzakelijk besluit om de financiƫle prestaties te verbeteren. De noodlijdende fabrikant kampt met leveringsproblemen en kwam dit jaar in acute geldnood toen vervoerder Qbuzz een grote order annuleerde.

In november haalde Ebusco 36 miljoen euro op met de uitgifte van aandelen, waarmee de onderneming uit Deurne voorlopig werd gered van de ondergang. Het aandeel steeg 3 procent. Ebusco zag dit jaar wel bijna 90 procent van zijn beurswaarde verdampen, waarmee het een van de grootste verliezers is op de Amsterdamse beurs.

De algehele stemming op de beursvloeren bleef terughoudend op de laatste dag van het jaar. Een eindejaarsrally is dit jaar uitgebleven en beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 872,26 punten. De Amsterdamse hoofdindex koerst af op een winst van bijna 11 procent in 2024. De index bereikte in juli een recordniveau van 945 punten, maar staat sinds half oktober onder de 900 puntengrens.

Shell in de plus

De MidKap won 0,2 procent tot 830,97 punten. De beurzen in Parijs en Londen bleven vrijwel vlak. In Amsterdam, Brussel en Parijs sluiten de markten op oudejaarsdag al om 14.00 uur. Ook de Londense beurs is maar een halve dag open. In Duitsland, Italiƫ en Zwitserland zijn de beurzen dicht. Op nieuwjaarsdag zijn de beurzen gesloten en op donderdag 2 januari gaat het nieuwe beursjaar van start.

Shell was de grootste stijger in de AEX, met een winst van 0,6 procent. Het olie- en gasconcern verloor dit jaar ongeveer 5 procent. Techinvesteerder Prosus, de grote winnaar onder de hoofdfondsen in 2024, won 0,4 procent. Levensmiddelenconcern Unilever, dat ook tot de winnaars van 2024 behoort, sloot de rij met een min van 0,4 procent.

Euro- en oliekoersen

De euro was 1,0409 dollar waard, tegen 1,0387 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 71,52 dollar. Brentolie steeg ook 0,7 procent in prijs, tot 74,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lege flessen en blikjes voortaan inleveren bij de buurman

DEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.

55 minuten geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt honderden banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.

1 uur geleden
Meer bezoekers naar outlets moederbedrijf Batavia Stad Lelystad

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

2 uur geleden
Aandeleninkoop Vopak enthousiast ontvangen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.

3 uur geleden
Bijna helft werkenden denkt dat AI hun werk deels overneemt

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.

3 uur geleden
Waarderingskamer: WOZ-waarde dit jaar meer dan 10 procent omhoog

DEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.

4 uur geleden