Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenmaker Ebusco onderuit op Damrak na aandelenuitgifte

Bussenmaker Ebusco onderuit op Damrak na aandelenuitgifte

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De geplaagde Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil tot 36 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Met het geld wil Ebusco het reorganisatieplan financieren. Het bedrijf uit Deurne kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en medetopman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren. Het aandeel zakte bijna 9 procent.

Ebusco is door de problemen en de zorgen over het voortbestaan van het bedrijf flink minder waard geworden op de beurs. Het bedrijf ging in oktober 2021 voor 23 euro per aandeel naar het Damrak, maar een aandeel is nu nog 0,90 euro waard. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 889,66 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1 procent, na een koersverlies van dik 4 procent vorige week. De MidKap klom 0,1 procent tot 890,18 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt verloren tot 0,5 procent. Parijs won 0,3 procent.

Exportbeperking

Supermarktconcern Ahold Delhaize was de grootste daler in de AEX, met een verlies van ruim 1 procent. ASML stond in de kopgroep met een plus van 0,8 procent. De chipmachinemaker raakte in de afgelopen zes handelsdagen zo'n 17 procent aan beurswaarde kwijt. Dat kwam mede doordat de Nederlandse overheid de exportbeperking voor chipmachines naar China verder heeft uitgebreid.

Theon steeg bijna 3 procent. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook kondigde het bedrijf aan een belang van 60 procent te hebben genomen in Harder Digital, een Duitse leverancier van onderdelen voor nachtkijkers.

Goedkeuring

In Brussel won Onward Medical 0,8 procent. Het Eindhovense bedrijf leed in de eerste jaarhelft minder verlies en wist zijn kaspositie te verbeteren. Onward handhaafde daarnaast de verwachting dit jaar goedkeuring te krijgen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor zijn technologie die mensen met een dwarslaesie moet helpen bewegen.

De euro bleef onveranderd op 1,1042 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 68,30 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 71,49 dollar.

Meer uit Financieel

Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

2 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

4 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

4 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

7 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

7 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

8 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

10 uur geleden