Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenmaker Ebusco onderuit op Damrak na aandelenuitgifte

Bussenmaker Ebusco onderuit op Damrak na aandelenuitgifte

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De geplaagde Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil tot 36 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Met het geld wil Ebusco het reorganisatieplan financieren. Het bedrijf uit Deurne kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en medetopman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren. Het aandeel zakte bijna 9 procent.

Ebusco is door de problemen en de zorgen over het voortbestaan van het bedrijf flink minder waard geworden op de beurs. Het bedrijf ging in oktober 2021 voor 23 euro per aandeel naar het Damrak, maar een aandeel is nu nog 0,90 euro waard. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 889,66 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1 procent, na een koersverlies van dik 4 procent vorige week. De MidKap klom 0,1 procent tot 890,18 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt verloren tot 0,5 procent. Parijs won 0,3 procent.

Exportbeperking

Supermarktconcern Ahold Delhaize was de grootste daler in de AEX, met een verlies van ruim 1 procent. ASML stond in de kopgroep met een plus van 0,8 procent. De chipmachinemaker raakte in de afgelopen zes handelsdagen zo'n 17 procent aan beurswaarde kwijt. Dat kwam mede doordat de Nederlandse overheid de exportbeperking voor chipmachines naar China verder heeft uitgebreid.

Theon steeg bijna 3 procent. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook kondigde het bedrijf aan een belang van 60 procent te hebben genomen in Harder Digital, een Duitse leverancier van onderdelen voor nachtkijkers.

Goedkeuring

In Brussel won Onward Medical 0,8 procent. Het Eindhovense bedrijf leed in de eerste jaarhelft minder verlies en wist zijn kaspositie te verbeteren. Onward handhaafde daarnaast de verwachting dit jaar goedkeuring te krijgen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor zijn technologie die mensen met een dwarslaesie moet helpen bewegen.

De euro bleef onveranderd op 1,1042 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 68,30 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 71,49 dollar.

Meer uit Financieel

AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

7 minuten geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

1 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

13 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

13 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

14 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

15 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

16 uur geleden