Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenmaker Ebusco onderuit op Damrak na aandelenuitgifte

Bussenmaker Ebusco onderuit op Damrak na aandelenuitgifte

AMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. De geplaagde Brabantse fabrikant van elektrische bussen wil tot 36 miljoen euro ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Met het geld wil Ebusco het reorganisatieplan financieren. Het bedrijf uit Deurne kampt onder meer met productieproblemen en kondigde onlangs al aan dat oprichter Peter Bijvelds en medetopman Michiel Peters de leiding hebben overgedragen aan de Duitser Christian Schreyer, die het tij bij het bedrijf moet keren. Het aandeel zakte bijna 9 procent.

Ebusco is door de problemen en de zorgen over het voortbestaan van het bedrijf flink minder waard geworden op de beurs. Het bedrijf ging in oktober 2021 voor 23 euro per aandeel naar het Damrak, maar een aandeel is nu nog 0,90 euro waard. Om Ebusco-aandelen beter verhandelbaar te maken stelt het bedrijf voor om elke vijf aandelen samen te voegen tot één aandeel.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 889,66 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1 procent, na een koersverlies van dik 4 procent vorige week. De MidKap klom 0,1 procent tot 890,18 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt verloren tot 0,5 procent. Parijs won 0,3 procent.

Exportbeperking

Supermarktconcern Ahold Delhaize was de grootste daler in de AEX, met een verlies van ruim 1 procent. ASML stond in de kopgroep met een plus van 0,8 procent. De chipmachinemaker raakte in de afgelopen zes handelsdagen zo'n 17 procent aan beurswaarde kwijt. Dat kwam mede doordat de Nederlandse overheid de exportbeperking voor chipmachines naar China verder heeft uitgebreid.

Theon steeg bijna 3 procent. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector, die in februari dit jaar naar de Amsterdamse beurs ging, zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen. Ook kondigde het bedrijf aan een belang van 60 procent te hebben genomen in Harder Digital, een Duitse leverancier van onderdelen voor nachtkijkers.

Goedkeuring

In Brussel won Onward Medical 0,8 procent. Het Eindhovense bedrijf leed in de eerste jaarhelft minder verlies en wist zijn kaspositie te verbeteren. Onward handhaafde daarnaast de verwachting dit jaar goedkeuring te krijgen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor zijn technologie die mensen met een dwarslaesie moet helpen bewegen.

De euro bleef onveranderd op 1,1042 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 68,30 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 71,49 dollar.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

1 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

6 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

7 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

8 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

19 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

21 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden