Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenmaker Ebusco in de plus bij beursdebuut op groen Damrak

Bussenmaker Ebusco in de plus bij beursdebuut op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De producent van elektrische bussen en laadsystemen Ebusco werd vrijdag hoger gezet bij zijn beursdebuut op een groen Damrak. De chipbedrijven ASML, ASMI en Besi hielpen de AEX-index daarbij aan nieuw recordniveau. Beleggers verwerkten daarnaast het nieuws dat het Chinese vastgoedconcern Evergrande toch net op tijd een langverwachte rentebetaling op één van zijn leningen heeft gedaan, waarmee wanbetaling van het noodlijdende concern voorlopig is afgewend.

Ebusco klom 2,6 procent tot 23,60 euro. De Brabantse bussenmaker haalde met de beursgang zo'n 300 miljoen euro op en heeft een beurswaarde van meer dan 1,3 miljard euro. Volgens topman Peter Bijvelds laat de interesse in de aandelen zien dat beleggers in de groene strategie van het bedrijf geloven. Het bedrijf wil de opbrengst van de beursgang gebruiken voor verdere groei, ook internationaal. Daarnaast wil Ebusco zijn naamsbekendheid vergroten. De bussen van Ebusco rijden al in verschillende steden zoals Amsterdam, Frankfurt en München.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 816,24 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 1067,55 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 1,1 procent. De Londense FTSE-index klom 0,4 procent ondanks een onverwachte daling van de Britse winkelverkopen in september.

Chipmakers in de plus

ASML, ASMI en Besi gingen aan kop in de AEX met winsten tot 2,7 procent. In de chipsector werd onder meer gereageerd op de kwartaalresultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent kondigde aan forse investeringen te gaan doen om de concurrentiestrijd met de grote technologiebedrijven aan te gaan. Steeds meer techbedrijven willen hun eigen chips gaan ontwikkelen.

Wereldhave steeg 3,7 procent. Topman Matthijs Storm van het vastgoedfonds stelde "zeer tevreden" te zijn over de resultaten in het derde kwartaal. Ondanks het wegvallen van de steunmaatregelen van de overheid voor de huurders, is er volgens Storm geen huurder van Wereldhave failliet gegaan.

L'Oréal

In Parijs dikte L'Oréal 6,5 procent aan. De Franse cosmeticaproducent wist in het derde kwartaal flink meer make-up te verkopen, onder meer door de versoepeling van de coronaregels. Nu mensen weer vaker buitenshuis komen, besteden ze ook meer tijd aan hun uiterlijk.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1640 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 82,34 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 84,40 dollar.

Meer uit Financieel

Bonden vrezen verlies van wel 140.000 banen bij Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De vakbondsvertegenwoordigers bij Volkswagen vrezen dat het banenverlies bij het Duitse autoconcern nog veel groter kan uitvallen dan tot nu werd gedacht. Mogelijk kan het verlies wel uitkomen op 140.000 arbeidsplaatsen. Volkswagen heeft vooralsnog plannen om 100.000 banen te schrappen om de kosten drastisch te verlagen.

29 minuten geleden
Nieuwe nachttrein naar Denemarken en Zweden in de maak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - European Sleeper wil vanaf april 2028 met een nachttrein gaan rijden van Brussel en Amsterdam naar de Deense hoofdstad Kopenhagen en Malmö in Zweden. Daarmee zou er na jaren van afwezigheid weer een directe treinverbinding tussen de Benelux en Scandinavië komen.

1 uur geleden
Star Wars en Speed Champions jagen verkopen LEGO aan

BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.

1 uur geleden
AEX-index begint afwachtend, chipbedrijven voorzichtig omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. De chipbedrijven ASMI en ASML toonden enig herstel na de verliesbeurt een dag eerder en wonnen rond de 0,6 procent. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 3,8 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia, die woensdag naar buiten komen.

2 uur geleden
Chinese bedrijven doelwit van nieuwe sancties VS tegen Iran

HONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Scheepvaart in Straat van Hormuz zakt naar laagste punt sinds mei

SINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.

2 uur geleden
Duitse economie iets sterker gegroeid dan eerder gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.

3 uur geleden