Bussenfabrikant Ebusco heeft eerste deel aandelenuitgifte rond
DEURNE (ANP) - Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn bereid meer te investeren in Ebusco om de noodlijdende bussenfabrikant te redden van de ondergang. Dat meldt het beursgenoteerde bedrijf bij de aankondiging van de daadwerkelijke uitgifteperiode volgende week, een reddingsactie waar aandeelhouders al eerder mee hadden ingestemd. Ebusco heeft al 35 procent van de benodigde 36 miljoen euro aan financiering gevonden.
Andere geïnteresseerden kunnen zich vanaf komende maandag 11 november tot en met maandag 18 november aanmelden voor de aandelen. Wanneer niet genoeg investeerders zich inschrijven op de extra aandelen, annuleert Ebusco de hele financieringsoperatie.
De extra aandelenuitgifte was volgens het noodlijdende bedrijf nodig voor een koerswijziging die voor betere resultaten en betrouwbaardere levertijden moet zorgen.
Acute geldnood
"We zijn er trots op dat we nu de mijlpaal van de lancering van de claimemissie hebben bereikt. Zoals eerder gecommuniceerd, gaat Ebusco door een zeer moeilijke fase. Een succesvolle afronding van de claimemissie is daarom cruciaal voor Ebusco om het reddingsplan succesvol uit te voeren, het vertrouwen in Ebusco als bedrijf voor al onze stakeholders te herstellen en, uiteindelijk, voor Ebusco om de weg omhoog in te zetten", reageert de nieuwe topman Christian Schreyer.
Zijn voorganger Bijvelds is bereid een extra 5 miljoen euro in het bedrijf te stoppen dat hij in 2012 oprichtte, onder meer door een lening om te zetten in aandelen. Voor die constructie kiezen ook ING en Van der Valk. Investeringsmaatschappij CVI en de Chinese batterijenproducent Gotion willen als nieuwe aandeelhouders het bedrijf in.
Ebusco kampte al langer met leveringsproblemen en kwam vorige maand in acute geldnood toen vervoerder Qbuzz een order annuleerde. Daarna kondigde Ebusco een reorganisatie aan, waardoor zeker honderd van de 770 banen verdwijnen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
5 uur geleden