Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussenfabrikant Ebusco heeft eerste deel aandelenuitgifte rond

Bussenfabrikant Ebusco heeft eerste deel aandelenuitgifte rond

DEURNE (ANP) - Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn bereid meer te investeren in Ebusco om de noodlijdende bussenfabrikant te redden van de ondergang. Dat meldt het beursgenoteerde bedrijf bij de aankondiging van de daadwerkelijke uitgifteperiode volgende week, een reddingsactie waar aandeelhouders al eerder mee hadden ingestemd. Ebusco heeft al 35 procent van de benodigde 36 miljoen euro aan financiering gevonden.

Andere geïnteresseerden kunnen zich vanaf komende maandag 11 november tot en met maandag 18 november aanmelden voor de aandelen. Wanneer niet genoeg investeerders zich inschrijven op de extra aandelen, annuleert Ebusco de hele financieringsoperatie.

De extra aandelenuitgifte was volgens het noodlijdende bedrijf nodig voor een koerswijziging die voor betere resultaten en betrouwbaardere levertijden moet zorgen.

Acute geldnood

"We zijn er trots op dat we nu de mijlpaal van de lancering van de claimemissie hebben bereikt. Zoals eerder gecommuniceerd, gaat Ebusco door een zeer moeilijke fase. Een succesvolle afronding van de claimemissie is daarom cruciaal voor Ebusco om het reddingsplan succesvol uit te voeren, het vertrouwen in Ebusco als bedrijf voor al onze stakeholders te herstellen en, uiteindelijk, voor Ebusco om de weg omhoog in te zetten", reageert de nieuwe topman Christian Schreyer.

Zijn voorganger Bijvelds is bereid een extra 5 miljoen euro in het bedrijf te stoppen dat hij in 2012 oprichtte, onder meer door een lening om te zetten in aandelen. Voor die constructie kiezen ook ING en Van der Valk. Investeringsmaatschappij CVI en de Chinese batterijenproducent Gotion willen als nieuwe aandeelhouders het bedrijf in.

Ebusco kampte al langer met leveringsproblemen en kwam vorige maand in acute geldnood toen vervoerder Qbuzz een order annuleerde. Daarna kondigde Ebusco een reorganisatie aan, waardoor zeker honderd van de 770 banen verdwijnen.

Meer uit Financieel

EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

4 minuten geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

49 minuten geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

1 uur geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

2 uur geleden
Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

3 uur geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

4 uur geleden