Bussenfabrikant Ebusco heeft eerste deel aandelenuitgifte rond
DEURNE (ANP) - Oprichter en oud-topman Peter Bijvelds, ING en hotelketen Van der Valk zijn bereid meer te investeren in Ebusco om de noodlijdende bussenfabrikant te redden van de ondergang. Dat meldt het beursgenoteerde bedrijf bij de aankondiging van de daadwerkelijke uitgifteperiode volgende week, een reddingsactie waar aandeelhouders al eerder mee hadden ingestemd. Ebusco heeft al 35 procent van de benodigde 36 miljoen euro aan financiering gevonden.
Andere geïnteresseerden kunnen zich vanaf komende maandag 11 november tot en met maandag 18 november aanmelden voor de aandelen. Wanneer niet genoeg investeerders zich inschrijven op de extra aandelen, annuleert Ebusco de hele financieringsoperatie.
De extra aandelenuitgifte was volgens het noodlijdende bedrijf nodig voor een koerswijziging die voor betere resultaten en betrouwbaardere levertijden moet zorgen.
Acute geldnood
"We zijn er trots op dat we nu de mijlpaal van de lancering van de claimemissie hebben bereikt. Zoals eerder gecommuniceerd, gaat Ebusco door een zeer moeilijke fase. Een succesvolle afronding van de claimemissie is daarom cruciaal voor Ebusco om het reddingsplan succesvol uit te voeren, het vertrouwen in Ebusco als bedrijf voor al onze stakeholders te herstellen en, uiteindelijk, voor Ebusco om de weg omhoog in te zetten", reageert de nieuwe topman Christian Schreyer.
Zijn voorganger Bijvelds is bereid een extra 5 miljoen euro in het bedrijf te stoppen dat hij in 2012 oprichtte, onder meer door een lening om te zetten in aandelen. Voor die constructie kiezen ook ING en Van der Valk. Investeringsmaatschappij CVI en de Chinese batterijenproducent Gotion willen als nieuwe aandeelhouders het bedrijf in.
Ebusco kampte al langer met leveringsproblemen en kwam vorige maand in acute geldnood toen vervoerder Qbuzz een order annuleerde. Daarna kondigde Ebusco een reorganisatie aan, waardoor zeker honderd van de 770 banen verdwijnen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
19 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
20 uur geleden