Bussen die Nederlanders ophalen na noodweer Slovenië aangekomen
DEN HAAG (ANP) - De twee bussen die Nederlanders die getroffen zijn door de overstromingen in Slovenië ophalen, zijn daar zondagmiddag aangekomen, meldt SOS International. Ze liepen onderweg door het verkeer wat vertraging op. Zondagavond vlak voor middernacht rijden de bussen met daarin ruim negentig Nederlanders vanuit het noorden van Slovenië weer terug.
De bussen doen zo'n vijftien uur over de terugreis. Waar de vakantiegangers worden afgezet kon een woordvoerder van SOS International zondagmiddag nog niet zeggen.
Eerder liet de alarmcentrale al weten dat deze Nederlanders ongedeerd waren, maar wel "enorm geschrokken". Ze kunnen niet zelf naar Nederland rijden omdat hun voertuig te erg beschadigd is of zelfs is weggevoerd door de modder.
Overspoeld met telefoontjes
Door het noodweer in Slovenië zijn vier mensen omgekomen, waaronder twee Nederlanders uit Gouda. De Nederlandse ambassadeur in Slovenië Johan Verboom heeft direct contact opgenomen met de nabestaanden om hen bij te staan, "voornamelijk door hen te voorzien van informatie", laat hij weten.
"Tijdens en na de overstromingen werden de ambassade en het contactcenter van Buitenlandse Zaken overspoeld met telefoontjes van mensen die geen contact konden krijgen met hun familieleden", aldus de ambassadeur. "Voor zover ons bekend zijn op dit moment alle Nederlanders veilig. Er zijn nog wel mensen die problemen hebben, bijvoorbeeld omdat ze alles zijn kwijtgeraakt. Maar gelukkig is er geen direct gevaar meer."
Tientallen meldingen
Verboom is met collega's van de ambassade naar Rečica ob Savinji afgereisd, de plek waar de meeste gestrande Nederlanders verbleven. In een nabijgelegen school werden ongeveer 850 gestrande Nederlanders opgevangen. De meesten van hen zijn inmiddels met eigen vervoer weer vertrokken.
SOS International doet de repatriëring in overleg met andere alarmcentrales en verzekeraars. Eurocross, de ANWB en SOS International hebben al tientallen meldingen gehad van kapotte voertuigen en weggespoelde spullen. Verzekeraars verwachten na het weekend een beter beeld te hebben van het totaal aantal schademeldingen uit Slovenië.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
2 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
4 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
5 uur geleden