Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bussen die Nederlanders ophalen na noodweer Slovenië aangekomen

Bussen die Nederlanders ophalen na noodweer Slovenië aangekomen

DEN HAAG (ANP) - De twee bussen die Nederlanders die getroffen zijn door de overstromingen in Slovenië ophalen, zijn daar zondagmiddag aangekomen, meldt SOS International. Ze liepen onderweg door het verkeer wat vertraging op. Zondagavond vlak voor middernacht rijden de bussen met daarin ruim negentig Nederlanders vanuit het noorden van Slovenië weer terug.

De bussen doen zo'n vijftien uur over de terugreis. Waar de vakantiegangers worden afgezet kon een woordvoerder van SOS International zondagmiddag nog niet zeggen.

Eerder liet de alarmcentrale al weten dat deze Nederlanders ongedeerd waren, maar wel "enorm geschrokken". Ze kunnen niet zelf naar Nederland rijden omdat hun voertuig te erg beschadigd is of zelfs is weggevoerd door de modder.

Overspoeld met telefoontjes

Door het noodweer in Slovenië zijn vier mensen omgekomen, waaronder twee Nederlanders uit Gouda. De Nederlandse ambassadeur in Slovenië Johan Verboom heeft direct contact opgenomen met de nabestaanden om hen bij te staan, "voornamelijk door hen te voorzien van informatie", laat hij weten.

"Tijdens en na de overstromingen werden de ambassade en het contactcenter van Buitenlandse Zaken overspoeld met telefoontjes van mensen die geen contact konden krijgen met hun familieleden", aldus de ambassadeur. "Voor zover ons bekend zijn op dit moment alle Nederlanders veilig. Er zijn nog wel mensen die problemen hebben, bijvoorbeeld omdat ze alles zijn kwijtgeraakt. Maar gelukkig is er geen direct gevaar meer."

Tientallen meldingen

Verboom is met collega's van de ambassade naar Rečica ob Savinji afgereisd, de plek waar de meeste gestrande Nederlanders verbleven. In een nabijgelegen school werden ongeveer 850 gestrande Nederlanders opgevangen. De meesten van hen zijn inmiddels met eigen vervoer weer vertrokken.

SOS International doet de repatriëring in overleg met andere alarmcentrales en verzekeraars. Eurocross, de ANWB en SOS International hebben al tientallen meldingen gehad van kapotte voertuigen en weggespoelde spullen. Verzekeraars verwachten na het weekend een beter beeld te hebben van het totaal aantal schademeldingen uit Slovenië.

Meer uit Binnenland

Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

59 minuten geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

5 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

6 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

7 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

8 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

8 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

9 uur geleden