Busorganisaties blijven reizen aanbieden naar Frankrijk
DEN HAAG (ANP) - Busorganisaties die reizen naar Frankrijk organiseren, lijken tot nog toe weinig last te ondervinden van de hevige protesten in verschillende Franse steden. Zij zien geen reden busreizen te annuleren.
Busvervoerder FlixBus zegt niet op voorhand reizen te cancelen. Wel is een aantal lijnen de afgelopen dagen getroffen door de hevige onlusten in bepaalde steden. "Sommige bedrijven met wie we werken, hebben te maken met beschadigde voertuigen", zegt een woordvoerder. "Ook zijn er een paar partnerbedrijven die om veiligheidsredenen terughoudend waren om op bepaalde lijnen te rijden, voornamelijk 's nachts." Dit heeft ertoe geleid dat "een zeer beperkt aantal lijnen" is geschrapt. In bepaalde steden heeft FlixBus enkele haltes overgeslagen "waarvan we dachten dat het risico te groot was" en er andere haltes in de stad waren.
Bij Excalibur Tours, die groeps- en schoolreizen verzorgt naar onder meer Franse steden, zijn nog geen annuleringen binnengekomen. Dat geldt ook voor Keijman Reizen, die nu een groep heeft in Parijs en dinsdag een dagtrip organiseert naar Lille. "Tot dusver gaat alles door", zegt een medewerker. "Ik heb gesproken met het toerismebureau in Lille, waar het een paar dagen geleden ook onrustig was, maar die zeiden dat er geen reden is voor paniek."
Ook bij Veenstra Reizen worden geen trips afgezegd. "Vorige week hadden we drie bussen in Parijs, maar die hebben geen hinder ondervonden", zegt planner Joop Storm. "Op dit moment zitten we vooral in andere Europese steden en we hebben een groep in de Vogezen, maar dat is niet echt een brandhaard. Volgende week gaan we weer naar Frankrijk. We monitoren de situatie continu."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
9 uur geleden