Busorganisaties blijven reizen aanbieden naar Frankrijk
DEN HAAG (ANP) - Busorganisaties die reizen naar Frankrijk organiseren, lijken tot nog toe weinig last te ondervinden van de hevige protesten in verschillende Franse steden. Zij zien geen reden busreizen te annuleren.
Busvervoerder FlixBus zegt niet op voorhand reizen te cancelen. Wel is een aantal lijnen de afgelopen dagen getroffen door de hevige onlusten in bepaalde steden. "Sommige bedrijven met wie we werken, hebben te maken met beschadigde voertuigen", zegt een woordvoerder. "Ook zijn er een paar partnerbedrijven die om veiligheidsredenen terughoudend waren om op bepaalde lijnen te rijden, voornamelijk 's nachts." Dit heeft ertoe geleid dat "een zeer beperkt aantal lijnen" is geschrapt. In bepaalde steden heeft FlixBus enkele haltes overgeslagen "waarvan we dachten dat het risico te groot was" en er andere haltes in de stad waren.
Bij Excalibur Tours, die groeps- en schoolreizen verzorgt naar onder meer Franse steden, zijn nog geen annuleringen binnengekomen. Dat geldt ook voor Keijman Reizen, die nu een groep heeft in Parijs en dinsdag een dagtrip organiseert naar Lille. "Tot dusver gaat alles door", zegt een medewerker. "Ik heb gesproken met het toerismebureau in Lille, waar het een paar dagen geleden ook onrustig was, maar die zeiden dat er geen reden is voor paniek."
Ook bij Veenstra Reizen worden geen trips afgezegd. "Vorige week hadden we drie bussen in Parijs, maar die hebben geen hinder ondervonden", zegt planner Joop Storm. "Op dit moment zitten we vooral in andere Europese steden en we hebben een groep in de Vogezen, maar dat is niet echt een brandhaard. Volgende week gaan we weer naar Frankrijk. We monitoren de situatie continu."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
11 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
11 uur geleden