Busorganisaties blijven reizen aanbieden naar Frankrijk
DEN HAAG (ANP) - Busorganisaties die reizen naar Frankrijk organiseren, lijken tot nog toe weinig last te ondervinden van de hevige protesten in verschillende Franse steden. Zij zien geen reden busreizen te annuleren.
Busvervoerder FlixBus zegt niet op voorhand reizen te cancelen. Wel is een aantal lijnen de afgelopen dagen getroffen door de hevige onlusten in bepaalde steden. "Sommige bedrijven met wie we werken, hebben te maken met beschadigde voertuigen", zegt een woordvoerder. "Ook zijn er een paar partnerbedrijven die om veiligheidsredenen terughoudend waren om op bepaalde lijnen te rijden, voornamelijk 's nachts." Dit heeft ertoe geleid dat "een zeer beperkt aantal lijnen" is geschrapt. In bepaalde steden heeft FlixBus enkele haltes overgeslagen "waarvan we dachten dat het risico te groot was" en er andere haltes in de stad waren.
Bij Excalibur Tours, die groeps- en schoolreizen verzorgt naar onder meer Franse steden, zijn nog geen annuleringen binnengekomen. Dat geldt ook voor Keijman Reizen, die nu een groep heeft in Parijs en dinsdag een dagtrip organiseert naar Lille. "Tot dusver gaat alles door", zegt een medewerker. "Ik heb gesproken met het toerismebureau in Lille, waar het een paar dagen geleden ook onrustig was, maar die zeiden dat er geen reden is voor paniek."
Ook bij Veenstra Reizen worden geen trips afgezegd. "Vorige week hadden we drie bussen in Parijs, maar die hebben geen hinder ondervonden", zegt planner Joop Storm. "Op dit moment zitten we vooral in andere Europese steden en we hebben een groep in de Vogezen, maar dat is niet echt een brandhaard. Volgende week gaan we weer naar Frankrijk. We monitoren de situatie continu."
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
5 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
12 uur geleden