Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Busorganisaties blijven reizen aanbieden naar Frankrijk

Busorganisaties blijven reizen aanbieden naar Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Busorganisaties die reizen naar Frankrijk organiseren, lijken tot nog toe weinig last te ondervinden van de hevige protesten in verschillende Franse steden. Zij zien geen reden busreizen te annuleren.

Busvervoerder FlixBus zegt niet op voorhand reizen te cancelen. Wel is een aantal lijnen de afgelopen dagen getroffen door de hevige onlusten in bepaalde steden. "Sommige bedrijven met wie we werken, hebben te maken met beschadigde voertuigen", zegt een woordvoerder. "Ook zijn er een paar partnerbedrijven die om veiligheidsredenen terughoudend waren om op bepaalde lijnen te rijden, voornamelijk 's nachts." Dit heeft ertoe geleid dat "een zeer beperkt aantal lijnen" is geschrapt. In bepaalde steden heeft FlixBus enkele haltes overgeslagen "waarvan we dachten dat het risico te groot was" en er andere haltes in de stad waren.

Bij Excalibur Tours, die groeps- en schoolreizen verzorgt naar onder meer Franse steden, zijn nog geen annuleringen binnengekomen. Dat geldt ook voor Keijman Reizen, die nu een groep heeft in Parijs en dinsdag een dagtrip organiseert naar Lille. "Tot dusver gaat alles door", zegt een medewerker. "Ik heb gesproken met het toerismebureau in Lille, waar het een paar dagen geleden ook onrustig was, maar die zeiden dat er geen reden is voor paniek."

Ook bij Veenstra Reizen worden geen trips afgezegd. "Vorige week hadden we drie bussen in Parijs, maar die hebben geen hinder ondervonden", zegt planner Joop Storm. "Op dit moment zitten we vooral in andere Europese steden en we hebben een groep in de Vogezen, maar dat is niet echt een brandhaard. Volgende week gaan we weer naar Frankrijk. We monitoren de situatie continu."

Meer uit Binnenland

Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

32 minuten geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

5 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

6 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

7 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

7 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

8 uur geleden