Bushoff aan de slag als Kamerlid na vertrek van Arib
DEN HAAG (ANP) - Julian Bushoff is dinsdag geïnstalleerd als lid van de Tweede Kamer. De 25-jarige PvdA'er vult de blauwe Kamerzetel op die voormalig fractiegenoot Khadija Arib heeft achtergelaten. Oudgediende Arib liet enkele weken geleden spoorslags het Binnenhof achter zich nadat er een onderzoek was aangekondigd naar vermeend grensoverschrijdend gedrag door haar in de periode dat zij Tweede Kamervoorzitter was, van 2016 tot 2021.
Bushoff verruilt de gemeenteraad van Groningen, waar hij al op zijn 21e fractievoorzitter van de PvdA werd, voor de landelijke politiek. Hij gaat zich bezighouden met zorg en binnenlandse zaken. Het kersverse Kamerlid is niet de jongste in Tweede Kamer. Dat is Habtamu de Hoop (24), eveneens van de nu weer volledige negenkoppige fractie van de sociaal-democraten.
De Groninger kon in de Kamer plaatsnemen nadat oud-Kamerleden Gijs van Dijk en Kirsten van den Hul ervoor hadden gekozen om niet terug te keren. Zij stonden hoger op de kandidatenlijst voor de laatste Tweede Kamerverkiezingen in 2021.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
12 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden