Bush: vertrek Amerikaans leger uit Afghanistan is 'een fout'
MAINE (ANP) - De Amerikaanse oud-president George W. Bush noemt het vertrek van het Amerikaanse leger uit Afghanistan "een fout". In een interview met de Duitse omroep Deutsche Welle uit hij kritiek op de bijna afgeronde aftocht van de internationale troepen. Volgens Bush zullen burgers worden "afgeslacht" door de Taliban.
Het Amerikaanse leger viel in 2001 onder leiding van Bush Afghanistan binnen, in de nasleep van de aanslagen van 11 september 2001. Sinds de aftocht dit voorjaar werd bekendgemaakt, zijn de Taliban bezig met een opmars. Zij waren voor de inval aan de macht in een groot deel van Afghanistan.
Bush verwacht dat Afghaanse vrouwen en meisjes enorm zullen lijden. "Dit is een fout. Ze worden achtergelaten en zullen worden afgeslacht door deze zeer wrede mensen en dat breekt mijn hart", aldus de Republikeinse oud-president in een interview over de Duitse bondskanselier Angela Merkel, die na de komende verkiezingen niet terugkeert als regeringsleider. Hij zegt te vermoeden dat Merkel "hetzelfde voelt" over Afghanistan.
Bush was van 2001 tot 2009 de president van de Verenigde Staten. Zijn latere opvolger Donald Trump maakte in 2020 afspraken met de Taliban over het vertrek van de buitenlandse legers in Afghanistan. De dit jaar aangetreden president Joe Biden besloot de deadline voor die terugtrekking van 1 mei te verplaatsen naar 11 september. Voor die datum zullen alle 2500 Amerikaanse en 7500 andere NAVO-militairen weg zijn.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
8 uur geleden