Busbedrijven kampen met chauffeurstekorten voor schoolreisjes
DEN HAAG (ANP) - Busreisbedrijven hebben te maken met nijpende tekorten aan buschauffeurs, waardoor schoolreisjes soms niet door kunnen gaan. Branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) zegt dat een schoolreis nu ver van tevoren moet worden ingepland om te voorkomen dat die wordt geannuleerd omdat er geen chauffeur is. KNV stelt dat meerdaagse vakantiereizen beter planbaar zijn en dus niet direct in gevaar komen, maar dat er wel een risico is dat ook hier busreizen worden afgeblazen.
Woordvoerder Hilbert Michel van KNV spreekt van een "gekkenhuis" bij touringcarbedrijven en zegt dat er wel zes- tot zevenhonderd chauffeurs missen op piekmomenten. Tijdens de coronacrisis zijn veel met name oudere buschauffeurs uitgestroomd en vervolgens niet meer teruggekomen. "De bedrijven hebben de bus dan wel, maar niet altijd de chauffeur", aldus Michel.
Het probleem is bij sommige busbedrijven zo groot dat een eigenaar of planner zelf ook rijdt of dat eerder afgesproken ritten worden geannuleerd, meldt de KNV-zegsman. Volgens hem hindert dat chauffeurstekort het herstel van de touringcarbranche van de coronapandemie. De reissector werd hard geraakt door de crisis vanwege lockdowns en andere beperkende coronamaatregelen.
Inhaalslag
Eigenaar Johan Pouw van busbedrijf Besseling Travel zegt dat de sector een inhaalslag maakt nu alles weer is opengegaan na de coronacrisis en het daarom erg druk is. "Dan ben je blij als je de planning rond krijgt." Om te voorkomen dat reizen geannuleerd moeten worden vanwege een tekort aan chauffeurs is hij erg voorzichtig met het aannemen van nieuwe opdrachten. Om extra personeel op te leiden heeft Pouw een eigen rijschool opgezet. Ook geeft hij gastlessen op scholen om jongeren te interesseren om chauffeur te worden. "We trekken alle registers open."
Bij De Jong Intra is er volgens commercieel directeur Coby van Dongen nog geen sprake van annuleringen van reisjes door chauffeurstekorten. "Maar het is wel een uitdaging en puzzelen voor ons." Er is volgens haar te weinig instroom, terwijl touringcarchauffeur juist een "prachtig vak" is. "Dat moet meer voor het voetlicht worden gebracht. Er moet iets gebeuren", stelt Van Dongen.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming onder meer werd gedrukt door flinke koersdalingen van de cryptomunten en cryptobedrijven. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde ook voor terughoudendheid.
3 uur geleden