Bus met kinderen verongelukt bij Grenoble
CORPS (ANP) - Een bus met veertig kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 10 jaar is in de gemeente Corps, aan de voet van de Franse Alpen, van de weg geraakt en meters naar beneden gestort. Er zijn 21 mensen gewond geraakt. Twaalf kinderen zijn zwaargewond, evenals drie volwassenen, van wie twee in zeer kritieke toestand zijn opgenomen in een ziekenhuis. De rest is lichtgewond geraakt.
In de bus zaten naast de kinderen zes volwassenen, allemaal uit de regio Parijs. De autobus reed na een vakantie van de kinderen in de Alpen het gezelschap naar het station van Grenoble, om daar de reis voort te zetten.
Over de oorzaak van het verkeersongeluk circa 40 kilometer ten zuiden van Grenoble is nog niets bekend. Plaatselijke media menen dat de chauffeur onwel werd en de macht over het stuur verloor. De weersomstandigheden waren zaterdagmorgen goed en geven geen aanleiding te vermoeden dat die een rol hebben gespeeld.
Meer uit Buitenland
BEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
13 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
17 minuten geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa komt binnen een paar weken met een nieuw onderhandelingsvoorstel voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zo is donderdag besloten tijdens de EU-top. Dat laat een hoge EU-bron weten.
2 uur geledenCALAIS (ANP) - Aan de Franse kant van de Kanaaltunnel naar het Verenigd Koninkrijk heeft een ongeluk plaatsgevonden tussen een trein en een voertuig, mogelijk een bus. Dat melden Franse media, waaronder TF1, dat ter plaatse is. Bij het ongeluk zijn voor zover bekend negentien gewonden gevallen, van wie vijf ernstig. Volgens TF1 is het treinverkeer in beide rijrichtingen opgeschort.
4 uur geledenTIRANA (ANP/DPA) - Voor de derde dag op rij zijn in Albanië mensen de straat opgegaan uit onvrede met de regering en het onderwijsstelsel. In hoofdstad Tirana leidde dat opnieuw tot opstootjes met de politie. Ook in andere Albanese steden sloten donderdag mensen aan bij de demonstraties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.
6 uur geleden