Bus met kinderen verongelukt bij Grenoble
CORPS (ANP) - Een bus met veertig kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 10 jaar is in de gemeente Corps, aan de voet van de Franse Alpen, van de weg geraakt en meters naar beneden gestort. Er zijn 21 mensen gewond geraakt. Twaalf kinderen zijn zwaargewond, evenals drie volwassenen, van wie twee in zeer kritieke toestand zijn opgenomen in een ziekenhuis. De rest is lichtgewond geraakt.
In de bus zaten naast de kinderen zes volwassenen, allemaal uit de regio Parijs. De autobus reed na een vakantie van de kinderen in de Alpen het gezelschap naar het station van Grenoble, om daar de reis voort te zetten.
Over de oorzaak van het verkeersongeluk circa 40 kilometer ten zuiden van Grenoble is nog niets bekend. Plaatselijke media menen dat de chauffeur onwel werd en de macht over het stuur verloor. De weersomstandigheden waren zaterdagmorgen goed en geven geen aanleiding te vermoeden dat die een rol hebben gespeeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
13 uur geleden