
Burundi zet experts van WHO het land uit tijdens coronacrisis
GITEGA (ANP/AFP) - Burundi heeft de hoogste vertegenwoordiger van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in het land uitgewezen. Ook drie andere experts die betrokken zijn bij de strijd tegen het coronavirus moeten vertrekken. Dat staat in een brief van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
In de brief aan het Afrikaanse hoofdkantoor van de WHO staat dat de vier functionarissen persona non grata zijn en voor vrijdag moeten vertrekken. "Het gaat om het hele WHO-team dat verantwoordelijk is voor het ondersteunen van Burundi bij de aanpak van Covid-19", zegt een anonieme functionaris in het land.
De bron zegt dat de minister van Volksgezondheid de internationale gezondheidsorganisatie 'helemaal heeft buitengesloten". De minister zou de WHO "onacceptabele inmenging" verwijten in de wijze waarop de strijd tegen de virusuitbraak wordt gevoerd.
Geen reden genoemd
In de brief, die is ingezien door persbureau AFP, wordt geen reden genoemd voor de uitwijzing van de experts. Ingewijden zeggen dat Burundi een maand geleden ook al aanstalten maakte om de vier weg te sturen, maar toen niet doorpakte.
In het land met circa 11 miljoen inwoners zijn tot dusver 27 coronabesmettingen geconstateerd. De autoriteiten hebben mogelijk geen zicht op de daadwerkelijke omvang van de uitbraak omdat maar beperkt wordt getest.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.
15 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De NAVO krijgt een nieuw commandocentrum voor luchtoperaties in het Noord-Noorse Bodø. Het hoge noorden wordt belangrijker voor het westerse militaire bondgenootschap nu Rusland zich daar versterkt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdag ingestemd met het zeventiende sanctiepakket tegen Rusland. "Deze sanctieronde tegen Rusland is de meest verstrekkende sinds het begin van de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Er is brede steun in de EU om een achttiende sanctiepakket voor te bereiden, voor het geval Moskou vredesbesprekingen blijft weigeren.
3 uur geleden