Burkina Faso ten koste van Tunesië naar laatste vier Afrika Cup
GAROUA (ANP) - Burkina Faso heeft in Kameroen de halve finales bereikt van de Afrika Cup. In Garoua werd Tunesië met 1-0 verslagen. Dango Ouattara maakte op slag van rust het doelpunt na een sterke individuele actie. In de 83e minuut moest hij met rood naar de kant na een slaande beweging in een luchtduel met een tegenstander.
Burkina Faso speelt in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Senegal en Equatoriaal Guinea.
Eerder op de avond plaatste Kameroen zich voor de halve finales. Het gastland won in Douala met 2-0 van Gambia. De treffers vielen na de rust en kwamen beide op naam van Karl Toko Ekambi. De aanvaller van Olympique Lyon scoorde bij dit toernooi al vijf keer. Gambia was nauwelijks gevaarlijk. Voor doelman André Onana (Ajax) was het daardoor een makkelijke wedstrijd.
Kameroen speelt in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Egypte en Marokko.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft woensdag zonder noemenswaardige problemen in totaal 136 ronden gereden met zijn nieuwe Red Bull op de eerste testdag in Bahrein. De viervoudige wereldkampioen in de Formule 1 zette in de middagsessie op het Bahrain International Circuit de tweede tijd neer achter de Brit Lando Norris. De Monegask Charles Leclerc klokte de derde tijd in Sakhir.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma van de ploegonderdelen in het langebaanschaatsen beslist pas na de olympische 10 kilometer van vrijdag in welke opstelling hij zondag de ploegenachtervolging bij de mannen van start laat gaan. "Stijn van de Bunt en Jorrit Bergsma rijden vrijdag de 10 kilometer en de vraag is hoe ze daaruit komen", geeft Ritsma als reden.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
5 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
6 uur geleden