Burkina Faso ten koste van Tunesië naar laatste vier Afrika Cup
GAROUA (ANP) - Burkina Faso heeft in Kameroen de halve finales bereikt van de Afrika Cup. In Garoua werd Tunesië met 1-0 verslagen. Dango Ouattara maakte op slag van rust het doelpunt na een sterke individuele actie. In de 83e minuut moest hij met rood naar de kant na een slaande beweging in een luchtduel met een tegenstander.
Burkina Faso speelt in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Senegal en Equatoriaal Guinea.
Eerder op de avond plaatste Kameroen zich voor de halve finales. Het gastland won in Douala met 2-0 van Gambia. De treffers vielen na de rust en kwamen beide op naam van Karl Toko Ekambi. De aanvaller van Olympique Lyon scoorde bij dit toernooi al vijf keer. Gambia was nauwelijks gevaarlijk. Voor doelman André Onana (Ajax) was het daardoor een makkelijke wedstrijd.
Kameroen speelt in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Egypte en Marokko.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
12 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden