Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Burgerwacht' controleert lopers Vierdaagse op legertekens Israël

'Burgerwacht' controleert lopers Vierdaagse op legertekens Israël

NIJMEGEN (ANP) - De groep Nijmegen4Palestine wil tijdens de Nijmeegse Vierdaagse wandelaars aanspreken die symbolen dragen van het Israëlische leger. Ze worden dan gevraagd de stad te verlaten, want de protestgroep wil niet dat het "wandelevenement gebruikt wordt voor Israëlische propaganda".

Een woordvoerster van de Vierdaagse verwacht niet dat de groep Israëlische militairen gaat tegenkomen, want die nemen al tientallen jaren niet deel aan het evenement. Ook Israëlische veteranen niet. Wel zijn er burgerdeelnemers met een Israëlisch paspoort.

Toch zegt een woordvoerder van Nijmegen4Palestine het beangstigend te vinden "dat de IDF (het Israëlische leger, red.) in onze stad vrij rond kan lopen". Hij geeft aan dat de groep daarom "een geweldloze burgerwacht" heeft opgezet die op zoek gaat "naar wandelaars die met de IDF verbonden zijn".

Politieke statements verboden

De woordvoerder zegt te willen optreden tegen Israëlische propaganda, omdat de Vierdaagseorganisatie dat volgens hem nalaat. "Wat ons betreft is niet iedereen welkom. IDF-terroristen die genocide plegen in ieder geval niet."

Volgens de woordvoerster van de Vierdaagse zijn politieke statements tijdens het wandelevenement verboden. Als die worden opgemerkt, worden mensen erop aangesproken. In het uiterste geval kunnen ze gediskwalificeerd worden. Maar dat geldt voor alle politieke statements, benadrukt de zegsvrouw. Ook geeft ze aan dat als de groep wil protesteren, ze dat moeten melden bij de gemeente.

Nijmegen4Palestine was eerder ook betrokken bij studentenprotesten bij de Radboud Universiteit.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

2 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

3 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

5 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

6 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

6 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

7 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

7 uur geleden