Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgerrechtenorganisatie betwist asieldecreet Biden bij rechter

Burgerrechtenorganisatie betwist asieldecreet Biden bij rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse burgerrechtenorganisatie ACLU heeft een proces aangespannen tegen het nieuwe asieldecreet van de Amerikaanse president Joe Biden. De zaak werd woensdag aanhangig gemaakt bij de federale rechter in Washington, maakte de ACLU bekend.

Biden besloot vorige week dat de grens tussen de Verenigde Staten en Mexico tijdelijk wordt gesloten voor migranten die asiel willen aanvragen als het aantal onwettige grensoverschrijdingen meer dan 2500 per dag bedraagt. Aangezien dat aantal nu al is bereikt, ging het decreet met onmiddellijke ingang in. De stap maakt uitzettingen naar Mexico ook makkelijker, op enkele uitzonderingen na.

De burgerrechtenorganisatie meent dat de maatregelen "in tegenspraak" zijn met bestaande wetten. De ACLU stelt dat ook in de toekomst het recht op asiel moet blijven bestaan, los van de manier waarop men het land binnenkomt. Het decreet van Biden werpt "onoverkomelijke hindernissen op, zelfs voor mensen die goede redenen hebben om asiel aan te vragen", aldus de ACLU.

Immigratie is een belangrijk thema bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van komende november.

Meer uit Buitenland

Opnieuw anti-Amerikaanse en anti-Israëlische betogingen in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - In Iraanse steden zijn opnieuw duizenden mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de militaire aanvallen op hun land. De demonstraties volgen op de grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag op nucleaire installaties in het land.

48 minuten geleden
Frans nationaal muziekfeest ontsierd door incidenten

PARIJS (ANP) - Een op nationale schaal gehouden feest in Frankrijk, het Fête de la Musique, is dit weekeinde in meerdere plaatsen ontsierd door incidenten en vechtpartijen. Franse media melden dat er meer dan 370 mensen zijn gearresteerd en dertien agenten gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Principeakkoord NAVO-landen over nieuwe bestedingsnorm 5 procent

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - De NAVO-landen zijn het eens geworden over een nieuwe, veel hogere norm voor defensie-uitgaven. Ook laatste dwarsligger Spanje verzet zich niet langer tegen de nieuwe afspraak om 5 procent van de economie aan defensie en ondersteunende zaken te besteden, zeggen diplomaten. Daarmee is de weg vrij voor de leiders van de 32 NAVO-landen om die op hun top in Den Haag te bezegelen.

2 uur geleden
Zelensky overlegt op NAVO-top met EU, Trump met partners in Azië

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Voor Oekraïne en de partners van de NAVO in het Oosten is op de NAVO-top in Den Haag toch wat meer tijd ingeruimd. NAVO-chef Mark Rutte spreekt af met de Oekraïense president en kopstukken van de Europese Unie, en woensdag met de Amerikaanse president Donald Trump en Japan, Australië en Nieuw-Zeeland.

3 uur geleden
Media melden ontploffing in regio waar Iraanse kernreactor staat

BUSHEHR (ANP/AFP/RTR) - Iraanse media melden een "enorme" explosie in de provincie Bushehr. Daar staat de enige Iraanse kernreactor.

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad komt zondag bijeen over VS-aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt later op zondag bijeen op verzoek van Iran. In de nacht van zaterdag op zondag vielen de Verenigde Staten de belangrijkste nucleaire installaties van Iran aan met zware bunkerbommen.

4 uur geleden
Hoge Veiligheidsraad Iran beslist over sluiting Straat van Hormuz

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - De speciale Hoge Veiligheidsraad van Iran moet volgens Iraanse media een besluit nemen over de eventuele sluiting van de belangrijke zeestraat tussen Iran en Oman, de Straat van Hormuz. Het Iraanse parlement is zondag akkoord gegaan met de sluiting naar aanleiding van de Amerikaanse aanvallen op het land.

4 uur geleden