Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgerinitiatief neemt langer de tijd om stuk HEMA te bemachtigen

Burgerinitiatief neemt langer de tijd om stuk HEMA te bemachtigen

AMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Koop de HEMA geeft particulieren langer de tijd om een stukje HEMA te bemachtigen. De initiatiefnemers hebben de sluitingsdatum van het investeringsfonds dat hiervoor is opgericht verlengd tot eind maart. Dit omdat gesprekken met de nieuwe eigenaren in januari staan gepland.

Achter Koop de HEMA zit de stichting HENA, wat staat voor Het Enige Nederlandse Alternatief. De stichting geeft particulieren via de alternatieve beurs Nxchange de kans om te beleggen in HEMA.

De nieuwe eigenaren van HEMA, investeerder Parcom en Mississippi Ventures, het investeringsvehikel van de Jumbo-familie Van Eerd, zeiden eerder open te staan voor investeringen in de warenhuisketen door Koop de HEMA. Eind november hadden er volgens HENA 1300 personen geïnvesteerd, hoeveel geld er is opgehaald, kon het niet zeggen.

Ton van Veen, financieel directeur van Jumbo en vertegenwoordiger van Mississippi, zei eerder enthousiast te zijn over het initiatief. Achter HENA zit onder anderen PvdA-senator Mei Li Vos.

Meer uit Financieel

Staking bij Nederlandse fabrieken kunststoffabrikant Envalior

EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.

53 minuten geleden
VS blijven vasthouden aan uitvoering handelsdeal met EU

DAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.

55 minuten geleden
Verscherping van kindermarketingcode, waakhond kritisch

DEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.

56 minuten geleden
Turkse centrale bank verlaagt rente naar 37 procent

ANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.

1 uur geleden
Groenlands pensioenfonds overweegt aandelen VS te verkopen

NUUK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.

2 uur geleden
FNV bezorgd over inzet spoorpersoneel bij militair vervoer

UTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.

3 uur geleden
Merz verwelkomt intrekken nieuwe importheffingen door Trump

DAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.

3 uur geleden