Burgerinitiatief neemt langer de tijd om stuk HEMA te bemachtigen
AMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Koop de HEMA geeft particulieren langer de tijd om een stukje HEMA te bemachtigen. De initiatiefnemers hebben de sluitingsdatum van het investeringsfonds dat hiervoor is opgericht verlengd tot eind maart. Dit omdat gesprekken met de nieuwe eigenaren in januari staan gepland.
Achter Koop de HEMA zit de stichting HENA, wat staat voor Het Enige Nederlandse Alternatief. De stichting geeft particulieren via de alternatieve beurs Nxchange de kans om te beleggen in HEMA.
De nieuwe eigenaren van HEMA, investeerder Parcom en Mississippi Ventures, het investeringsvehikel van de Jumbo-familie Van Eerd, zeiden eerder open te staan voor investeringen in de warenhuisketen door Koop de HEMA. Eind november hadden er volgens HENA 1300 personen geïnvesteerd, hoeveel geld er is opgehaald, kon het niet zeggen.
Ton van Veen, financieel directeur van Jumbo en vertegenwoordiger van Mississippi, zei eerder enthousiast te zijn over het initiatief. Achter HENA zit onder anderen PvdA-senator Mei Li Vos.
Meer uit Financieel
VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
6 uur geleden