Burgerdoden bij Israëlische raketaanval op Syrische provincie Homs
HOMS (ANP) - Israëlische raketten hebben verschillende locaties in de Syrische provincie Homs getroffen, melden Syrische staatsmedia woensdag. Hierbij kwamen vier mensen om het leven, onder wie twee burgers, vertelt een oorlogsmonitor aan persbureau AFP. Er raakten ook een onbekend aantal mensen gewond.
Volgens lokale bronnen waren de aanvallen gericht op verschillende buitenposten van het Syrische leger en op luchtmachtbasis Shayrat, gelegen in het gebied. Ook zouden verschillende locaties in de stad Homs zijn geraakt. De Syrische luchtverdediging schoot een aantal raketten neer.
Sinds de aanval van Hamas op Israëlische burgers en soldaten op 7 oktober heeft Israël zijn aanvallen op door Iran gesteunde militiedoelen in Syrië opgevoerd. Het leger heeft hierbij ook de luchtverdediging van het Syrische leger en enkele Syrische strijdkrachten getroffen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden