Burgerdoden bij Israëlische raketaanval op Syrische provincie Homs
HOMS (ANP) - Israëlische raketten hebben verschillende locaties in de Syrische provincie Homs getroffen, melden Syrische staatsmedia woensdag. Hierbij kwamen vier mensen om het leven, onder wie twee burgers, vertelt een oorlogsmonitor aan persbureau AFP. Er raakten ook een onbekend aantal mensen gewond.
Volgens lokale bronnen waren de aanvallen gericht op verschillende buitenposten van het Syrische leger en op luchtmachtbasis Shayrat, gelegen in het gebied. Ook zouden verschillende locaties in de stad Homs zijn geraakt. De Syrische luchtverdediging schoot een aantal raketten neer.
Sinds de aanval van Hamas op Israëlische burgers en soldaten op 7 oktober heeft Israël zijn aanvallen op door Iran gesteunde militiedoelen in Syrië opgevoerd. Het leger heeft hierbij ook de luchtverdediging van het Syrische leger en enkele Syrische strijdkrachten getroffen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.
46 minuten geledenATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer reist af naar de Golfregio na het ingaan van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, meldt de BBC op basis van Downing Street. Starmer zal met de leiders in de regio onder meer praten over de heropening van de Straat van Hormuz en de rol die het Verenigd Koninkrijk daarbij kan spelen.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse tienpuntenplan, dat de basis moet vormen voor onderhandelingen over een einde van de oorlog, houdt in dat de Verenigde Staten instemmen met de voortzetting van het Iraanse programma voor de verrijking van uranium en de opheffing van alle sancties. Dat melden Iraanse media.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is blij dat Iran en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren van twee weken. "Het doel moet nu zijn om de komende dagen te onderhandelen over een duurzaam einde aan de oorlog. Dat is alleen via diplomatieke weg te bereiken", schrijft hij in een verklaring. Duitsland wil volgens Merz ook bijdragen aan de heropening van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.
3 uur geleden