'Burger wil meer informatie energiezuiniger maken woning'
DEN HAAG (ANP) - Veel burgers willen best hun huis verduurzamen, maar weten niet hoe. Bijna de helft van hen zou van hun gemeente meer informatie willen, maar slechts 8 procent heeft die de afgelopen tijd ook ontvangen. Dat meldt het vakblad Binnenlands Bestuur na onderzoek door I&O Research.
Ruim twee op de vijf Nederlanders hebben de afgelopen vijf jaar hun huis vooruitlopend op de energietransitie al energiezuiniger gemaakt. Meer mensen zeggen dat ze dat zouden willen doen, als de overheid een handje zou helpen. Minder dan een vijfde van de ondervraagden weet echter waar hij of zij terechtkan met vragen over isolatie of een nieuwe warmtepomp als vervanging van de cv-installatie.
De gemeenten hebben van het Rijk een rol gekregen bij de totstandkoming van de energietransitie. Volgens de onderzoekers dreigt een gat te ontstaan tussen "de op hun warmteaanpak broedende gemeenten en de burger" die al eerder met zijn energievoorziening in de weer wil. "Het lijkt erop dat een gemeente eerst het totale transitieplaatje kloppend wil krijgen voordat die ermee naar buiten treedt."
Van de 2200 ondervraagden verwacht 60 procent overigens wel dat de gemeente hen bij de transitie financieel tegemoetkomt. Verder moet de energierekening niet stijgen en willen ze niet inleveren op warmtecomfort. Ongeveer een op de acht meldt nooit van het vertrouwde gas af te willen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
13 uur geleden