Burger King breidt zijn fastfoodimperium uit
TORONTO (ANP/BLOOMBERG) - Burger King heeft vorig jaar ruim duizend nieuwe vestigingen aan zijn fastfoodimperium toegevoegd. Daarmee wist de Amerikaanse burgerketen zijn opbrengsten bij restaurants die langer dan een jaar open waren, op te voeren vergeleken met 2018.
In het afgelopen jaar telde Burger King zo'n 1342 vestigingen meer. Dat was de snelste groei in de laatste twintig jaar. Met andere restaurants als caféformule Tim Hortons en kipketen Popeyes telde het moederconcern Restaurant Brands in totaal 27.000 geopende filialen eind 2019. Uitbreiding van het restaurantnetwerk is waar Restaurant Brands zich ook op de lange termijn op richt. De onderneming wil zich als "de meeste geliefde eetplek" ter wereld laten gelden. Over een decennium moet het aantal filialen tot 40.000 groeien.
Burger King groeide in het vierde kwartaal op vergelijkbare basis met 2,8 procent. Dat was wel wat gematigder dan een kwartaal daarvoor. Toen zette de fastfoodketen zijn veganistische Impossible Whopper op de kaart. Alle vestigingen van Restaurant Brands bij elkaar voerden de verkopen op met ruim 8 procent tot 34 miljard dollar.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft een overnamebod van Pershing Square Holdings ontvangen en zegt dit te beoordelen. Het bedrijf zal geen verder commentaar geven op het voorstel "totdat de Raad van Bestuur zijn beoordeling heeft afgerond".
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs zakte woensdagochtend tot wel 20 procent bij opening van de handel. Handelaren lijken opgelucht te reageren op het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten in het Midden-Oosten. Nu is de hoop dat de Straat van Hormuz snel weer wordt opengesteld, waardoor gasleveringen uit de Golfstaten kunnen worden hervat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De markt voor verpakte leningen in Nederland bestaat steeds meer uit autoleningen en consumentenkredieten. Er worden juist minder woninghypotheken verpakt en verkocht, concludeert De Nederlandsche Bank na onderzoek. Volgens DNB daalde de totale markt van het verkopen en verpakken van leningen in de afgelopen vijf jaar, van 38 miljard euro naar 29,6 miljard.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Rederijen proberen zo snel mogelijk de details te begrijpen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran dat de Straat van Hormuz tijdelijk zou kunnen openen voor scheepvaart. Meer dan achthonderd schepen zitten nu vast in de Perzische Golf. Volgens persbureau Bloomberg bestudeert onder meer de Japanse rederijvereniging, een belangrijke brancheorganisatie, het akkoord om leden te kunnen adviseren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook als Iran de Straat van Hormuz daadwerkelijk heropent, kampt de luchtvaart waarschijnlijk nog maanden met verstoringen van de brandstofvoorziening voor vliegtuigen. Dat heeft topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA gezegd op een bijeenkomst in Singapore. Hij houdt er rekening mee dat kerosine voorlopig duurder blijft dan voor de uitbraak van de Iranoorlog, "wat hogere ticketprijzen betekent. Het is onvermijdelijk".
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag zeer sterk omhoog door het bericht over een bestand in het Midden-Oosten van twee weken. De olieprijzen zakten juist sterk. Door het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten zou de Straat van Hormuz heropend moeten worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland importeerde en exporteerde in 2025 meer dan het jaar daarvoor, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. De in- en uitvoer van goederen stegen beide met 1,4 procent. Hogere volumes compenseerden bij beide handelsstromen de lagere handelsprijzen.
3 uur geleden