Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico

Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico

CELAYA (ANP/DPA) - In de Mexicaanse stad Celaya, in het midden van het land, is een burgemeesterskandidate op straat doodgeschoten. Daarbij raakten ook drie mensen gewond, meldt de procureur-generaal van de staat Guanajuato.

De kandidate Gisela Gaytán liep met haar team in een buitenwijk van de stad toen schoten werden afgevuurd, melden lokale media. Gaytán was kandidaat voor het burgemeesterschap van Celaya, een stad met 520.000 inwoners, voor de linkse partij Morena, waar ook president Andrés Manuel López Obrador lid van is. Ze was zondag pas aan haar verkiezingscampagne begonnen. Een van haar programmapunten was het verbeteren van de veiligheidssituatie in de stad.

Guanajuato is een belangrijke industriële staat die tot een paar jaar geleden als relatief veilig werd beschouwd. Door het geweld van de drugskartels staat de staat nu echter op de eerste plaats in Mexico wat betreft moordcijfers. Vaak worden criminele groeperingen die strijden om invloed in bepaalde regio's, maar ook politieke tegenstanders die concurrenten willen uitschakelen, verantwoordelijk gehouden voor de aanvallen op politici.

In de aanloop naar de Mexicaanse presidents-, parlements- en regionale verkiezingen op 2 juni zijn al meer dan tien politieke kandidaten vermoord.

Meer uit Buitenland

Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

32 minuten geleden
Wereldleiders staan stil bij de aanslagen van 11 september 2001

NEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.

58 minuten geleden
België moet overvolle gevangenissen aanpakken, boete dreigt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.

1 uur geleden
China boos over bezoek Taiwanese vicepresident aan Italië

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.

1 uur geleden
FT: Golfstaten maandag in gesprek met Iran over Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.

4 uur geleden
Republikeinen zetten Vance in de spotlight, Trump sluit af

DALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.

4 uur geleden
Celstraffen voor organisatoren Tiananmenherdenking Hongkong

HONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.

5 uur geleden