Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico
CELAYA (ANP/DPA) - In de Mexicaanse stad Celaya, in het midden van het land, is een burgemeesterskandidate op straat doodgeschoten. Daarbij raakten ook drie mensen gewond, meldt de procureur-generaal van de staat Guanajuato.
De kandidate Gisela Gaytán liep met haar team in een buitenwijk van de stad toen schoten werden afgevuurd, melden lokale media. Gaytán was kandidaat voor het burgemeesterschap van Celaya, een stad met 520.000 inwoners, voor de linkse partij Morena, waar ook president Andrés Manuel López Obrador lid van is. Ze was zondag pas aan haar verkiezingscampagne begonnen. Een van haar programmapunten was het verbeteren van de veiligheidssituatie in de stad.
Guanajuato is een belangrijke industriële staat die tot een paar jaar geleden als relatief veilig werd beschouwd. Door het geweld van de drugskartels staat de staat nu echter op de eerste plaats in Mexico wat betreft moordcijfers. Vaak worden criminele groeperingen die strijden om invloed in bepaalde regio's, maar ook politieke tegenstanders die concurrenten willen uitschakelen, verantwoordelijk gehouden voor de aanvallen op politici.
In de aanloop naar de Mexicaanse presidents-, parlements- en regionale verkiezingen op 2 juni zijn al meer dan tien politieke kandidaten vermoord.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
10 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
17 uur geleden