Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico

Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico

CELAYA (ANP/DPA) - In de Mexicaanse stad Celaya, in het midden van het land, is een burgemeesterskandidate op straat doodgeschoten. Daarbij raakten ook drie mensen gewond, meldt de procureur-generaal van de staat Guanajuato.

De kandidate Gisela Gaytán liep met haar team in een buitenwijk van de stad toen schoten werden afgevuurd, melden lokale media. Gaytán was kandidaat voor het burgemeesterschap van Celaya, een stad met 520.000 inwoners, voor de linkse partij Morena, waar ook president Andrés Manuel López Obrador lid van is. Ze was zondag pas aan haar verkiezingscampagne begonnen. Een van haar programmapunten was het verbeteren van de veiligheidssituatie in de stad.

Guanajuato is een belangrijke industriële staat die tot een paar jaar geleden als relatief veilig werd beschouwd. Door het geweld van de drugskartels staat de staat nu echter op de eerste plaats in Mexico wat betreft moordcijfers. Vaak worden criminele groeperingen die strijden om invloed in bepaalde regio's, maar ook politieke tegenstanders die concurrenten willen uitschakelen, verantwoordelijk gehouden voor de aanvallen op politici.

In de aanloop naar de Mexicaanse presidents-, parlements- en regionale verkiezingen op 2 juni zijn al meer dan tien politieke kandidaten vermoord.

Meer uit Buitenland

Mogelijk meer dan 20 vermisten na overstromingen Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Mogelijk worden meer dan twintig mensen vermist na overstromingen in het nationale park Grand Canyon in de Amerikaanse staat Arizona. Dat heeft de National Park Service zondag laten weten in een verklaring.

11 minuten geleden
Axios: VS vallen Iraanse lanceerinstallaties aan op eiland Larak

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA/BLOOMBERG) - Amerikaanse strijdkrachten hebben zondag twee Iraanse lanceerinstallaties op het Iraanse eiland Larak aangevallen. Dat meldt de nieuwssite Axios op gezag van een Amerikaanse functionaris.

1 uur geleden
Trump wil dat overheidsinstantie kritische journalist straft

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft toezichthouders op de communicatiesector opgeroepen een prominente journaliste van de zender NBC News te "straffen". In een bericht op Truth Social viel hij Kristen Welker aan, omdat ze had gezegd dat de president "wisselende resultaten" heeft geboekt met zijn steun aan politieke kandidaten tijdens voorverkiezingen.

3 uur geleden
Monitor: opnieuw tanker beschoten in Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - In de Straat van Hormuz is opnieuw een tanker aangevallen, meldt de Britse maritieme scheepvaartmonitor UKMTO op X. Het schip zou voor de kust van Oman door een "onbekend projectiel" zijn geraakt.

3 uur geleden
Maduro laat van zich horen vanuit gevangenis in VS

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro, die op 3 januari door het Amerikaanse leger werd gevangengenomen en werd overgebracht naar de VS, heeft zondag vanuit zijn cel in New York via sociale media van zich laten horen. Bij foto's die van 25 juni dateren, een dag na de dodelijke aardbeving in zijn land, schreef hij onder meer: "Venezuela zal herrijzen."

5 uur geleden
Uitvaart Noorse koning Harald is op 9 september

OSLO (ANP) - De uitvaart van de vrijdag overleden koning Harald van Noorwegen vindt plaats op woensdag 9 september. Het afscheid vindt plaats in de Dom van Oslo, maakte het paleis zondag bekend. De dienst wordt geleid door de leider van de Noorse Kerk, Olav Fykse Tveit.

5 uur geleden
Bemanning gekapseisde Turkse veerboot opgepakt

NICOSIA (ANP) - De kapitein van de veerboot die zondag kapseisde en zonk voor de noordkust van Cyprus, is opgepakt. Dat meldt Cyprus Mail op gezag van de premier van de zelfbenoemde republiek Noord-Cyprus, Ünal Üstel. Ook acht bemanningsleden zijn gearresteerd. Van acht schipbreukelingen is nu bekend dat ze zijn overleden, zeventien anderen worden nog gezocht. De rest van de in totaal 267 opvarenden kon worden gered.

6 uur geleden