Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico

Burgemeesterskandidate doodgeschoten in Mexico

CELAYA (ANP/DPA) - In de Mexicaanse stad Celaya, in het midden van het land, is een burgemeesterskandidate op straat doodgeschoten. Daarbij raakten ook drie mensen gewond, meldt de procureur-generaal van de staat Guanajuato.

De kandidate Gisela Gaytán liep met haar team in een buitenwijk van de stad toen schoten werden afgevuurd, melden lokale media. Gaytán was kandidaat voor het burgemeesterschap van Celaya, een stad met 520.000 inwoners, voor de linkse partij Morena, waar ook president Andrés Manuel López Obrador lid van is. Ze was zondag pas aan haar verkiezingscampagne begonnen. Een van haar programmapunten was het verbeteren van de veiligheidssituatie in de stad.

Guanajuato is een belangrijke industriële staat die tot een paar jaar geleden als relatief veilig werd beschouwd. Door het geweld van de drugskartels staat de staat nu echter op de eerste plaats in Mexico wat betreft moordcijfers. Vaak worden criminele groeperingen die strijden om invloed in bepaalde regio's, maar ook politieke tegenstanders die concurrenten willen uitschakelen, verantwoordelijk gehouden voor de aanvallen op politici.

In de aanloop naar de Mexicaanse presidents-, parlements- en regionale verkiezingen op 2 juni zijn al meer dan tien politieke kandidaten vermoord.

Meer uit Buitenland

Eisenkot mag van Israëlische president gaan formeren

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.

57 minuten geleden
Trump beveelt onderzoek naar 'bedreigingen' door Democraten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".

2 uur geleden
Poolse politie: schutter Krakau is Pools en handelde alleen

KRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.

2 uur geleden
Minder demonstranten tijdens vierde weekend van Franse protesten

PARIJS (ANP) - In verschillende Franse steden wordt voor het vierde weekend op rij gedemonstreerd tegen onder meer hoge kosten voor levensonderhoud en de staat van het onderwijs. Bronnen bij het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken zeggen tegen de zender BFMTV dat het aantal demonstranten "aanzienlijk is afgenomen", vergeleken met eerdere zaterdagen.

2 uur geleden
Houthi's melden opnieuw burgerdoden door aanval in Jemen

SANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.

3 uur geleden
Canarisch eiland roept noodtoestand uit om vluchtelingenstroom

VALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.

3 uur geleden
Doden en gewonden door schietpartij in centrum van Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.

5 uur geleden