Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters: zorgen over crisisopvang en plek voor Oekraïners

Burgemeesters: zorgen over crisisopvang en plek voor Oekraïners

ARNHEM (ANP) - Burgemeesters in Nederland hebben zorgen over een opnieuw dreigend groot tekort aan crisisnoodopvangplekken voor asielzoekers. Ook maken zij zich zorgen over de huisvesting voor Oekraïners, die veel langer in Nederland lijken te blijven dan eerder werd verwacht. En het is nog niet duidelijk hoe het moet met de huisvesting voor buitenlanders die in Oekraïne verbleven toen daar oorlog uitbrak, maar die geen Oekraïens staatsburger zijn. De 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad bespreken deze zorgen donderdag in Utrecht met staatssecretaris Eric van der Burg van Asiel.

Beraadsvoorzitter Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, heeft eerder al gezegd dat hij vreest dat er binnenkort weer een groot tekort is aan opvangplekken voor asielzoekers. Crisisnoodopvanglocaties die gemeenten vorig jaar inrichtten gaan langzamerhand weer dicht, omdat gemeenten dergelijke plekken altijd maar voor een beperkte periode inrichten. Er gaan wel andere crisislocaties open, maar die leveren lang niet genoeg plekken voor de toestroom aan asielzoekers die wordt verwacht. Een groep burgemeesters is voorstander van het inrichten van een aantal grote locaties met duizend of meer plaatsen.

In Nederland verblijven ook ongeveer 4700 derdelanders, vluchtelingen die geen Oekraïens staatsburger zijn. Op 4 maart eindigt de regeling op grond waarvan zij dezelfde opvang kregen als Oekraïense oorlogsvluchtelingen. Maar volgens de gemeenten ontbreekt nog een concreet plan waar deze groep nu ondergebracht moet worden. Zij willen dat het kabinet heel snel met een plan van aanpak komt. Ook neemt het aantal gastgezinnen dat Oekraïners onderdak bood af nu hun verblijf lang gaat duren. In een aantal gemeenten blijven grote opvanglocaties voor Oekraïners in elk geval nog een jaar langer open.

Meer uit Binnenland

BuZa bevestigt dat twee Nederlanders zijn overleden op cruise

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.

19 minuten geleden
Na dagen blussen het sein brand meester gegeven bij brand Weert

WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.

32 minuten geleden
AFP: Nederlands stel dood door vermoedelijk hantavirus op cruise

JOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.

2 uur geleden
Dode bij woningbrand in Oldenzaal

OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Twee Nederlandse Flotilla-opvarenden aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.

4 uur geleden
Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

5 uur geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

6 uur geleden