Burgemeesters zien opening terrassen met vertrouwen tegemoet
UTRECHT (ANP) - De burgemeesters van de Veiligheidsregio's zien de opening van de terrassen op 1 juni met vertrouwen tegemoet. Steeds meer mensen gaan eropuit, maar volgens de burgemeesters blijven zij voldoende afstand van elkaar houden. Zij verwachten niet dat zij door de openstelling van de horeca ineens massaal boetes moeten gaan uitdelen, zo laat burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen maandag weten na afloop van het wekelijkse beraad van alle burgemeesters van de Veiligheidsregio's.
"Het is de supermarkt- of meubelbranche ook gelukt om maatregelen te treffen. Ik ga er vanuit dat het de horeca eveneens gaat lukken. De verantwoordelijkheid voor de regels ligt in de eerste plaats bij de ondernemer. Pas bij herhaaldelijke overtredingen gaan wij handhaven", zegt Bruls. Hij is voorzitter van het Veiligheidsberaad waarin alle Veiligheidsregio's samen komen.
De burgemeesters gaan bovendien niet anders ingrijpen. "Alleen bij excessen, als mensen moedwillig regels overtreden en niet willen luisteren, wordt er opgetreden en boetes uitgedeeld", aldus Bruls.
Logisch
Hij noemt het "logisch" dat mensen naar buiten willen. "Dat mag, als zij maar anderhalve meter afstand van elkaar houden. Nederlanders gedragen zich grotendeels fantastisch. Het is drukker, maar dat heeft niet geleid tot grootschalige handhavingen. Het is bijvoorbeeld geen overtreding om in de rij voor een winkel te staan", stelt Bruls
Minister Ferd Grapperhaus van Veiligheid is het met de burgemeesters eens. "Ik vind dat mensen zich nog steeds goed gedragen en voldoende afstand houden." Bij een verdere versoepeling van de maatregelen geldt volgens hem dat "de openbare ruimte zodanig moet worden ingericht, zodat iedereen zich aan de regels kan houden". Dit geldt volgens hem bijvoorbeeld voor smalle steegjes. Hij vindt dat mensen moeten blijven opletten. "Vermijd drukte."
Premier Mark Rutte liet onlangs in een debat in de Tweede Kamer al weten dat de horeca alleen per 1 juni open mag, als dit verantwoord kan. Als blijkt dat veel meer mensen ziek worden, kan het zijn dat de versoepeling weer wordt aangepast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
8 uur geleden