Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters willen leger voor politietaken

Burgemeesters willen leger voor politietaken

DEN HAAG (ANP) - De burgemeesters van Veenendaal, De Bilt en Utrechtse Heuvelrug willen dat Defensie politietaken op het gebied van bewaken en beveiligen voorlopig gaat overnemen. Dat is nodig omdat er zeker tot 2025 veel te weinig agenten zijn, die ook nog eens steeds vaker moeten bijspringen bij landelijke taken.

De drie burgemeesters dienen daarover vrijdag een motie in op een ledenvergadering van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Het VNG-bestuur is van plan om de motie over te nemen en te gaan praten met de minister van Justitie.

Volgens de burgemeesters is er een "ontoelaatbare druk" op de plaatselijke politie ontstaan nu landelijke prioriteiten steeds meer menskracht vragen. Een voorbeeld daarvan is de extra bewaking van personen en gebouwen na de moord op advocaat Derk Wiersum. De burgemeesters willen ook extra geld om de politiekorpsen sneller op sterkte te brengen.

Korpsen onderbezet

De burgemeesters constateren dat de korpsen zwaar onderbezet zijn. In sommige plaatsen, zoals Veenendaal en Rhenen, gaan politiebureaus daarom vaker op slot. Elders overwegen burgemeesters minder agenten in te zetten bij evenementen en voetbalwedstrijden.

Volgens de indieners van de motie moet de 110 miljoen euro die de minister van Justitie heeft gereserveerd voor het op peil houden van de politie helemaal besteed worden aan de plaatselijke korpsen. "Hoewel beloofd is dat het aantal agenten zou toenemen, zien wij dat de korpsen in dit jaar verder zijn gekrompen. Inwoners moeten kunnen rekenen op leefbaarheid en veiligheid", aldus de burgemeesters.

Meer uit Binnenland

Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

2 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

4 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

4 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

7 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

7 uur geleden
Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

8 uur geleden
Gladheid in noorden zorgt voor ongelukken ondanks rust op de weg

GRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.

9 uur geleden