Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeesters willen af van 'dringend advies' voor mondkapjes

Burgemeesters willen af van 'dringend advies' voor mondkapjes

UTRECHT (ANP) - Burgemeesters in het Veiligheidsberaad willen af van het dringende advies om mondkapjes te dragen. Volgens hen schept dit advies onduidelijkheid en bovendien hebben zij zo geen handvatten om te kunnen handhaven. "Een plicht is helderder", aldus burgemeester René Verhulst van Ede voorafgaand aan de bijeenkomst in het provinciehuis van Utrecht.

In het beraad waarin de burgemeesters van de 25 veiligheidsregio's samenkomen, bespreken de bestuurders maandagavond onder meer of er wel of niet een avondklok moet worden ingesteld, of er een mondkapjesplicht moet komen, de ontheffingen voor de cultuursector en of supermarkten in het hele land op uitgaansavonden om 22.00 uur moeten sluiten. De gemeente Utrecht ging over tot dit besluit nadat jongeren er afgelopen weekeinde na het sluiten van de kroegen massaal bier en wijn wilden inslaan. Er stonden lange rijen met wachtende jongeren bij de winkels.

"Je weet wat ervan komt na het halen van een krat bier", aldus minister Ferd Grapperhaus (Veiligheid). "Met deze horeca-aanpak loopt het over naar de thuissituatie waar je helemaal geen controle meer hebt", stelt burgemeester Pieter Broertjes van Hilversum.

Volgens veel burgemeesters koerst het land af op extra maatregelen als het aantal besmetting niet snel weer gaat dalen.

Meer uit Binnenland

Nederlander omgekomen bij deltavliegerongeluk in de Franse Alpen

VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.

6 uur geleden
Tientallen tips bij de politie over ernstig zedenmisdrijf Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.

8 uur geleden
Enkele advocaten willen Ridouan Taghi wel verdedigen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.

8 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen afschot van wolf Bram

MAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.

12 uur geleden
StukTV biedt excuses aan na ongeluk met confettikanon

DROUWENERMOND (ANP) - StukTV heeft excuses aangeboden voor het ongeluk zaterdagavond op festival Boerenrock. Een bezoeker raakte lichtgewond toen een confettikanon ontplofte tijdens het optreden van de mannen van StukTV.

13 uur geleden
Poppenkast op de Dam uitgeroepen tot Cultureel Erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - Met een ceremoniële handeling is de poppenkast op de Dam, met Jan Klaassen en Katrijn, zondag officieel bestempeld tot Nederlands Cultureel Erfgoed. De Amsterdamse erfgoedwethouder Alexander Scholtes overhandigde de bijbehorende oorkonde aan drie generaties poppenkastspelers van de Dam: de vroegere speler Wim Kerkhove, de huidige speler Egon Adel en de toekomstige speler Jimi de Jongh.

14 uur geleden
Defensie stuurt helikopters naar Spanje voor brandbestrijding

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert op verzoek van Spanje twee helikopters om te helpen bij de bestrijding van de natuurbranden. De inzet met zestig Nederlandse militairen begint naar verwachting dinsdag en duurt volgens planning tot 1 september.

15 uur geleden